Rząd wycofuje się z tej obietnicy. Wyborcy oburzeni

0
0
10
Donald Tusk
Donald Tusk / https://www.flickr.com/photos/eppofficial/9304382979

Rząd Donalda Tuska mimo, że w kampanii obiecywał wiele rzeczy tym razem zdecydował się zrezygnować z kolejnej obietnicy. Jak się okazuje rząd nie obniży składki zdrowotnej dla przedsiębiorców oraz osób, które są samozatrudnione. Przedsiębiorcy postanowili, więc zaapelować do Tuska.

Ministerstwo zdrowia razem z resortem finansów zajmują się teraz zmianą sposobu naliczania składki zdrowotnej przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje zmiany szybko nie wejdą w życie. Podczas kampanii partia Donalda Tuska obiecywała, że nastąpi powrót do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej.

 "Odejdziemy od opresyjnego systemu podatkowo-składkowego m.in. poprzez wprowadzenie korzystnych i czytelnych zasad naliczania składki zdrowotnej" 

-możemy przeczytać w umowie koalicyjnej. 

Portal Interia poinformował jednak, że reforma składki nie będzie możliwa. Jako przyczynę podano uszczuplenie wpływów z tej daniny. Przedsiębiorcy czują się oburzeni. Wystosowali też apel do rządzących. 

"Ministerstwo Zdrowia, podobnie jak Ministerstwo Finansów, podkreśliło bardzo wyraźnie, że gdybyśmy teraz wrócili do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej, byłaby to rewolucja"

-powiedział w rozmowie z mediami Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, dyrektor departamentu podatkowego Lewiatana.

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną