Hołownia nt. Putina: "Będziemy musieli go pokonać na naszym terytorium"

0
1
56
Hołownia
Hołownia / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Szymon.Ho%C5%82ownia.JPG

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia po raz kolejny wypowiedział się na temat prezydenta Rosji - Władimira Putina. Jak przyznał albo Władimir Putin zostanie pokonany na Ukrainie, albo "będziemy musieli pokonać go na naszym terytorium".

W czwartek w Pradze odbyło się spotkanie przewodniczących Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy. Z Polski pojawił się Marszałek Sejmu - Szymon Hołownia, a także marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska. Na miejscu pojawił się także przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk. Rozmowa dotyczyła współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, a także wojny na Ukrainie. To właśnie na temat wojny wypowiedział się Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. 

Na początku Hołownia przyznał, że nie ma aktualnie osoby, która by stała ręką w rękę z prezydentem Rosji - Władimirem Putinem. 

"To Rosja w bestialski sposób najechała Ukrainę, a nie Ukraina Rosję i co do diagnozy wszyscy mamy jeden głos, czego wyrazem jest przyjęte przez nas oświadczenie, wspólna deklaracja. Różnimy się czasem co do recept, które piszemy na ten czas, ustaliwszy, że diagnoza jest ta sama"

-dodał. 

To jednak nie wszystko. 

 "Albo dziś będziemy płacili, by pomóc Ukrainie, albo za jakiś czas możemy zacząć płacić krwią naszych dzieci"

-podkreślił. 

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną