Ogromny pożar. Nie żyją dziesiątki osób

0
1
1
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Wiele osób zostało rannych po tym, jak płomienie strawiły siedem siedmiopiętrowych budynków w zamożnej dzielnicy. Udało się uratować 75 osób.

Co najmniej 43 osoby zginęły, a dziesiątki zostały ranne w wyniku pożaru, który wybuchł w siedmiopiętrowym budynku w ekskluzywnej dzielnicy stolicy Bangladeszu, Dhaki.

„Jak dotąd 43 osoby zginęły w wyniku pożaru” – powiedziała minister zdrowia Bangladeszu Samanta Lal Sen późnym wieczorem w czwartek po wizycie w szpitalu uczelni medycznej w Dhace i przyległym szpitalu dla poparzeń.

Sen powiedziała, że co najmniej 40 rannych osób jest leczonych w głównym szpitalu  w mieście.

Przedstawiciel straży pożarnej Mohammad Shihab powiedział, że pożar powstał w popularnej restauracji przy Bailey Road w Dhace w czwartek o 21:50 i szybko rozprzestrzenił się na wyższe piętra, zatrzymując dziesiątki ludzi.

Jak dodał, strażacy w ciągu dwóch godzin opanowali ogień.

Jak podaje straż pożarna, udało im się uratować 75 osób.

W budynku Bailey Road mieszczą się głównie restauracje oraz kilka sklepów z odzieżą i telefonami komórkowymi.

„Byliśmy na szóstym piętrze, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy dym unoszący się na klatce schodowej. Wiele osób pobiegło na górę. Do zejścia z budynku wykorzystaliśmy rurę wodną. Niektórzy z nas odnieśli obrażenia, gdy skakali z piętra”

– powiedział kierownik restauracji Sohel.

Inni zostali uwięzieni na dachu i wezwali pomoc.

„Alhamdulillah. Wysyłamy wszystkie kobiety i dzieci, łącznie z moją żoną i dziećmi. Wszyscy jesteśmy na dachu. Straż pożarna stoi obok nas. Pięćdziesiąt jeszcze nie spadło”

– napisał w poście na Facebooku Kamruzzaman Majumdar, profesor nauk o środowisku.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną