Wstrząsające informacje nt. śmierci polskiego wolontariusza. Jest nagranie (WIDEO)

0
0
11
zrzut ekranu
zrzut ekranu / Twitter

Dzisiaj w mediach pojawia się wiele informacji na temat polskiego wolontariusza - Damiana, który zginął w izraelskim nalocie. Był wolontariuszem World Central Kitchen. Do ataku na niego doszło podczas akcji humanitarnej.

W ostatnim oświadczeniu organizacja World Central Kitchen potwierdziła śmierć siedmiu członków ich zespołu. Brali oni udział w akcji humanitarnej. Ofiary śmiertelne to obywatele: Australii czy Wielkiej Brytanii. Wśród ofiar pojawił się też obywatel Polski - Damian Soból z Przemyśla. 

Do wydarzenia doszło podczas akcji humanitarnej niedługo po przekroczeniu północnej Strefy Gazy. Pomimo odpowiedniego oznakowania samochodu Izrael zaatakował pojazd. Do Internetu trafił właśnie filmik, na którym zobaczyć można jak ratownicy medyczni przewożą ciała do szpitala, a także pokazują dokumenty trzech osób spośród zabitych. Wśród nich znajduje się polski paszport. Na kolejnym z nagrań zobaczyć można z kolei ciała pięciu zmarłych osób, które leżą w szpitalu Al-Aksa w mieście Dajr al-Balah w centrum Strefy Gazy. Widoczny jest tam strój z logo organizacji charytatywnej. 

Siły Obronne Izraela oficjalnie skomentowały już tragiczne zdarzenie. Poinformowały m.in, że aktualnie dokładnie badają całą sprawę. Wszystko po to, aby móc wyjaśnić okoliczności tego co się wydarzyło. 

Przypomnijmy, że World Central Kitchen założona została w 2010 roku przez słynnego amerykańskiego kucharza Jose Andresa. Organizacja pomaga poprzez dostarczanie żywności oraz przygotowuje posiłki dla osób potrzebujących. Niedawno poinformowano,  w zeszłym miesiącu wydano 42 miliony posiłków w czasie 175 dni. 

 „Wczoraj w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność na terenie Strefy Gazy zginął nasz kolega, przemyślanin, wolontariusz, członek ekipy World Central Kitchen. Nie ma słów żeby opisać to co czują w tej chwili osoby, które znały tego fantastycznego chłopaka…. Niech spoczywa w pokoju"

-napisał w mediach społecznościowych prezydent Przemyśla - Wojciech Bakun. 

Do sieci trafiło nagranie, na którym zobaczyć można samochód, w którym zginął Polak:

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną