Australijska policja aresztowała podejrzanego mężczyznę po ataku nożem w kościele w Sydney

0
0
2
Kościół
Kościół / Pixabay

Australijska policja potwierdziła kolejny incydent z pchnięciem nożem w Sydney po tym, jak szokujący materiał wideo przedstawiający mężczyznę najwyraźniej atakującego przywódcę kościoła stał się popularny w mediach społecznościowych w poniedziałek.

W pierwszym oświadczeniu policja Nowej Południowej Walii wezwała społeczność do unikania tego obszaru, mówiąc, że kilka osób zostało pchniętych nożem w poniedziałkowym incydencie, doznając "obrażeń niezagrażających życiu". Wygląda na to, że domniemany napastnik został zatrzymany. Policja powiedziała, że "aresztowała mężczyznę, który pomaga policji w dochodzeniu".

Ratownicy medyczni NSW Ambulance podobno opatrzyli rannych na miejscu zdarzenia.

Ofiara na filmie została zidentyfikowana przez osoby zaznajomione ze społecznością jako biskup Mar Mari Emanuel, były członek Starożytnego Kościoła Wschodu i obecny przywódca Kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Sydney.

Chociaż dokładne okoliczności pchnięcia nożem nie zostały jeszcze potwierdzone, atak miał miejsce tuż po godzinie 19:00 czasu lokalnego, podczas której społeczność uczęszcza na zajęcia biblijne, zgodnie ze stroną internetową kościoła.

Atak jest drugim incydentem dźgnięcia nożem w Sydney w ciągu dwóch dni. Sześć osób zginęło w sobotę w ataku nożownika w centrum handlowym w dzielnicy Bondi.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną