Holenderski rząd grozi opuszczeniem Facebooka ze względu na prywatność

0
0
26
Facebook
Facebook / Pixabay

Holenderski rząd ostrzega, że może przestać korzystać ze stron na Facebooku przed latem z powodu obaw o ochronę danych dotyczących sposobu, w jaki platforma dociera do swoich użytkowników.

Holenderska sekretarz stanu ds. cyfrowych Alexandra van Huffelen powiedziała POLITICO, że prowadzi rozmowy z firmą Meta w celu zmiany sposobu działania jej produktu Facebook Pages, za radą krajowego organu ochrony danych.

"Chcę jak najszybciej, najpóźniej przed przerwą wakacyjną, uzyskać od Mety jasność co do tego, w jaki sposób spełni ona nasze obawy" - powiedziała Van Huffelen w oświadczeniu dla POLITICO. "W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zakończyć naszą działalność na stronach Facebooka".

Urząd doradził rządowi, aby "nie kontynuował korzystania ze stron na Facebooku, ponieważ obecnie istnieją wątpliwości co do wielu podstawowych kwestii", napisał urząd w liście z 26 marca. Przetwarzanie danych na stronach Facebooka powinno być "bardziej wnikliwe", a rząd powinien mieć "większą przejrzystość" w tym zakresie, stwierdził organ.

Holenderscy urzędnicy po raz pierwszy zaczęli zadawać pytania dotyczące korzystania przez rząd ze stron na Facebooku dwa lata temu. Wcześniejsza ocena przeprowadzona przez organ ochrony danych zidentyfikowała szereg poważnych zagrożeń dla ochrony danych dla rządu podczas korzystania ze stron na Facebooku.

Van Huffelen rozmawiała w tę i z powrotem z Metą, aby rozwiać obawy, powiedziała ustawodawcom w nowym liście, mówiąc, że gigant mediów społecznościowych próbował przekonać ministerstwo o "niepoprawności" oceny prywatności. Minister powiedziała, że ponownie podejmie rozmowy z Metą, aby rozwiać obawy.

"Zasadniczo nie zgadzamy się z oceną, która leży u podstaw tej porady, która jest błędna pod względem faktów i wykazuje fundamentalne niezrozumienie tego, jak działają nasze produkty" - powiedział w oświadczeniu Matthew Pollard, rzecznik Meta. "Sprawdzamy wszystkie produkty Meta, aby upewnić się, że są one zgodne z prawem w regionach, w których oferujemy nasze usługi, i będziemy nadal współpracować z rządem, aby zapewnić, że mogą korzystać z mediów społecznościowych do komunikowania się z ludźmi".

Źródło: POLITICO

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną