Będzie pomoc dla Ukrainy? Właśnie zdecydowano

0
5
30
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

W sobotę Izba przyjęła kluczowy pakiet zapewniający pomoc Ukrainie, Izraelowi i regionowi Indo-Pacyfiku, uwzględniający jednocześnie priorytety legislacyjne GOP, takie jak sankcje nałożone na Iran i potencjalny zakaz TikTok.

Pomoc wynosi 95 miliardów dolarów. Przytłaczającą większością głosów w ciągu kilku minut przyjęto kwotę 61 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy, co stanowi mocny dowód na to, że amerykańscy prawodawcy ścigają się, by zapewnić nową rundę amerykańskiego wsparcia rozdartemu wojną sojusznikowi. Można było zobaczyć jak wielu Demokratów wiwatowało w Izbie i machało niebiesko-żółtymi flagami Ukrainy. Pomoc dla Izraela i innych sojuszników również zyskała aprobatę znacznej większości. Zajęto się także tematem zatrzymaniem TikToka. Cały pakiet trafi do Senatu, który mógłby go uchwalić już we wtorek. Prezydent Joe Biden obiecał natychmiastowe podpisanie umowy.

„Wykonaliśmy tutaj, co do nas należało i myślę, że historia dobrze to oceni” 

-poinformował wszystkich spiker Mike Johson. 

Wydarzenia skomentował obecny prezydent USA Joe Biden, który w oświadczeniu podziękował Johnsonowi, przywódcy Demokratów Hakeemowi Jeffriesowi i ponadpartyjnej koalicji prawodawców, „którzy głosowali za priorytetem dla naszego bezpieczeństwa narodowego”.

„Wzywam Senat, aby szybko wysłał ten pakiet na moje biurko, abym mógł go podpisać, abyśmy mogli szybko wysłać na Ukrainę broń i sprzęt, aby zaspokoić jej pilne potrzeby na polu walki”

– powiedział prezydent.

Będzie pomoc dla Ukrainy. Jest komentarz Zełeńskiego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest „wdzięczny” obu partiom w Izbie Reprezentantów i „osobiście marszałkowi Mike’owi Johnsonowi za decyzję, która utrzymuje historię na właściwym torze”
– oznajmił na portalu X, dawniej Twitterze.
"Dziękuję Ameryko!"
-dodał. 

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną