Szokujące ustalenia w sprawie nieznanego sposobu przenoszenia się HIV

0
0
3
Kosmetyczka
Kosmetyczka / Pixabay

Amerykańskie CDC twierdzi, że zidentyfikowało pierwsze udokumentowane przypadki wirusa HIV przenoszonego przez igły kosmetyczne.

Trzy kobiety, u których zdiagnozowano wirusa HIV po poddaniu się zabiegom "wampirzej twarzy" w nielicencjonowanym spa medycznym w Nowym Meksyku, są uważane za pierwsze udokumentowane przypadki zarażenia się wirusem poprzez zabieg kosmetyczny z użyciem igieł, poinformowali federalni urzędnicy ds. zdrowia.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły w swoim raporcie dotyczącym zachorowalności i śmiertelności w zeszłym tygodniu, że dochodzenie w sprawie kliniki w latach 2018-2023 wykazało, że najwyraźniej ponownie wykorzystano sprzęt jednorazowego użytku.

Chociaż przenoszenie wirusa HIV z zanieczyszczonej krwi poprzez niesterylny zastrzyk jest dobrze znanym ryzykiem, w raporcie stwierdzono, że jest to pierwsza dokumentacja prawdopodobnych zakażeń związanych z usługami kosmetycznymi.

Wiele popularnych zabiegów kosmetycznych jest wykonywanych za pomocą igieł, takich jak Botox do wygładzania zmarszczek i wypełniacze do wypełniania ust. "Wampirza twarz" lub zabieg mikronakłuwania osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu własnej krwi klienta, oddzieleniu jej składników, a następnie użyciu małych igieł do wstrzyknięcia osocza w twarz w celu odmłodzenia skóry. Tatuaże również wymagają użycia igieł.

Źródło: ap news

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną