Pakt migracyjny przyjęty

0
2
18
Migranci
Migranci / Pixabay

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła pakt migracyjny. Przeciwko całości paktu były tylko Polska i Węgry.

Minister finansów Andrzej Domański powiedział: "Jesteśmy konsekwentnie przeciwko wynegocjowanym przez rząd PiS-u elementom paktu migracyjnego".

Dodał też: "W naszej ocenie nie uwzględnia on specyfiki państw graniczących chociażby z Białorusią, państw, które mierzą się z rosnącą presją tak zwanej wojny hybrydowej. Nie uwzględniają zapisy paktu migracyjnego w odpowiedni sposób relacji pomiędzy odpowiedzialnością i solidarnością".

Domański oskarżył swoich poprzedników: "Rząd PiS-u zepsuł w tych negocjacjach praktycznie wszystko, co było do zepsucia, i nie wypełnił swojego obowiązku zadbania o interesy Polski, dlatego stanowisko naszego rządu jest jednoznaczne - głosujemy przeciwko wszystkim elementom paktu migracyjnego".

Teraz rząd Tuska jest przeciwko relokacji migrantów, co zakłada Pakt, grożąc inaczej wielkimi karami: "Tworzymy koalicję państw, które będą o tym pakcie migracyjnym na kolejnych etapach dyskutować. Natomiast na dzisiaj nasze stanowisko jest bardzo jasne. Bardzo zdecydowanie głosujemy przeciwko".

Źródło: TVN24

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną