Minister obrony Izraela postawił ultimatum Netanjahu

0
0
2
Yoav Gallant
Yoav Gallant / Autorstwa Avi Ohayon / Government Press Office of Israel, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=133403330

Minister obrony Yoav Gallant ostrzegł premiera, że musi przedstawić powojenny plan dla Strefy Gazy, w przemówieniu, w którym powiedział, że zdobycze wojenne ulegają erozji z powodu braku planowania, a długoterminowe bezpieczeństwo Izraela jest zagrożone.

Gallant ostrzegł w swoim przemówieniu, że nie zgodzi się na izraelskie cywilne lub wojskowe zarządzanie Strefą Gazy i powiedział, że zarządzanie przez podmioty palestyńskie spoza Hamasu, w towarzystwie podmiotów międzynarodowych, leży w interesie Izraela. Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że musi publicznie wykluczyć koncepcję ciągłych izraelskich rządów wojskowych lub cywilnych w Strefie Gazy.

Netanjahu nie zrobił tego, odpowiadając, że "nie jest przygotowany na przejście z Hamastanu do Fatahstanu", odnosząc się do zdominowanej przez Fatah Autonomii Palestyńskiej.

Decyzja Gallanta o publicznym ujawnieniu swoich nieporozumień z premierem rozgniewała wielu członków prawicowej koalicji i doprowadziła do apeli wielu ministrów o odwołanie Gallanta.

Źródło: TimesofIzrael

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną