Rosja oskarża Ukrainę o ostrzał, w którym zginęło 25 osób

1
0
10
Ruiny - zdjęcie ilustracyjne
Ruiny - zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Rosja oskarżyła w piątek Ukrainę o ostrzał okupowanych przez Rosję wschodnich terytoriów Chersonia i Ługańska, w wyniku którego zginęło co najmniej 25 osób.

Chersoń i Ługańsk były jednymi z czterech ukraińskich terytoriów, które Rosja rzekomo zaanektowała we wrześniu 2022 r. po inwazji na pełną skalę. Społeczność międzynarodowa, poza Koreą Północną i Syrią, nie uznaje aneksji.

Władimir Saldo, mianowany przez Rosję gubernator południowego obwodu chersońskiego, oskarżył siły ukraińskie o zabicie 22 osób, w tym 9-letniego dziecka, w piątkowym ostrzale małego miasteczka Sadove.

Saldo twierdził, że siły ukraińskie dokonały „podwójnego uderzenia” rakietowego na sklep spożywczy i obszar cywilny w Sadowie. Zauważył, że sklep spożywczy był wypełniony klientami i personelem, gdy został trafiony. Pierwszy atak został przeprowadzony przy użyciu francuskiej bomby lotniczej, a kolejny przy użyciu amerykańskiej rakiety HIMARS, powiedział Rosji 24.

Tymczasem mianowany przez Rosję szef samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej, Leonid Pasechnik, powiedział na Telegramie, że ukraiński atak na Ługańsk zabił trzy osoby i ranił 35 innych.

Źródło: CNN

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną