Potężne uderzenie w przestępczość narkotykową

0
0
0
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

W sidła organów ścigania wpadły dwie zorganizowane grupy przestępcze rozprowadzające narkotyki na terenie warszawskiej Pragi. Zatrzymanych zostało 35 podejrzanych, 16 z nich trafiło do aresztu na 3 miesiące.

Zatrzymanie 35 osób handlujących narkotykami na warszawskiej Pradze to to efekt działań policjantów CBŚP z Warszawy i Białegostoku oraz prokuratorów Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, przy wsparciu kontrterrorystów i policjantów z KRP Warszawa VI i KWP w Białymstoku. Zebranie dowodów świadczących o działalności poszczególnych podejrzanych w ramach struktur obu gangów, a także osób z nimi współpracujących, zajęło funkcjonariuszom kilka miesięcy.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie dwóch zorganizowanych grup przestępczych działali w stolicy i jej najbliższej okolicy, szczególnie aktywni byli na terenie warszawskiej Pragi Północ. Gangi wyspecjalizowały się głównie we wprowadzaniu do obrotu różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Na bazie zebranych informacji policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów i policjantów z innych jednostek przygotowali działania, które przeprowadzili niemal jednocześnie w blisko 40 miejscach. Zatrzymali 35 podejrzanych.

Działalność dwóch zorganizowanych grup przestępczych rozpatrywana jest w dwóch odrębnych śledztwach.

Działalność jednej grupy obejmuje lata 2023 – 2024, kiedy to podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Efektem działań służb w tym przypadku było zatrzymanie 21 osób, z czego 7 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 osobom zarzucane jest kierowanie tą grupą. Podczas przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli mefedron, heroinę, amfetaminę i marihuanę. Na wniosek prokuratora, w stosunku do 8 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Druga zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Ząbek i Marek. Według policjantów z CBŚ członkowie tego ganguzajmowali się też handlem narkotykami w Warszawie, głównie na terenie Pragi Północ.

Podczas akcji atrzymano 14 członków tej grupy. Oprócz narkotyków m.in. heroiny, marihuany, kokainy i mefedronu policjanci zabezpieczyli też broń palną, 145 szt. amunicji, narkotyki, ponad 200 tys. zł w gotówce oraz 2 pojazdy warte blisko 100 tys. zł.

W prokuraturze podejrzanym przedstawiono zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 8 osób, zostało tymczasowo aresztowanych, w tym mężczyzna podejrzany o kierowanie tą grupą.

 

Oba śledztwa są rozwojowe.

 

Źródło: policja

Źródło: Halina Molka

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną