Zajmą się UFO. Stworzono grupę parlamentarną

0
0
0
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Tego jeszcze nie było. W czwartek w Japonii stworzono grupę parlamentarną, która zajmować się będzie kwestią UFO. Jak podkreślono należy obserwować wszelkie nieznane projekty, ponieważ w rzeczywistości mogą to być drony obserwacyjne lub broń.

Ta bezpartyjna grupa, w skład której wchodzi ponad 80 członków, byli ministrowie obrony, będzie namawiać Japonię do zwiększenia zdolności do wykrywania i analizowania niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP), szerzej znanych jako UFO.

Chociaż w powszechnej wyobraźni zjawisko to często kojarzy się z małymi zielonymi ludzikami, stało się priorytetowym tematem politycznym w Stanach Zjednoczonych. Waszyngton oświadczył w zeszłym roku, że analizuje 510 raportów o UFO – ponad trzykrotnie więcej niż w jego aktach z 2021 r. – a we wrześniu NASA oświadczyła, że ​​chce przenieść dyskusję „z sensacji na naukę”.

Japońscy parlamentarzyści mają nadzieję, że w następstwie kilku paniek związanych z podejrzeniami operacji inwigilacyjnych uda się dostosować krajowe postrzeganie UAP do tego, jakie widzi ich sojusznik.

„To skrajnie nieodpowiedzialne z naszej strony pogodzenie się z faktem, że czegoś jest niepoznawalnego i przymykanie oka na niezidentyfikowane” – powiedział przed startem członek grupy i były minister obrony Yasukazu Hamada.

Ku zawstydzeniu dla Ministerstwa Obrony kraju nieautoryzowane nagrania przedstawiające zadokowany niszczyciel helikopterów rozprzestrzeniły się niedawno w chińskich mediach społecznościowych po rzekomym wtargnięciu drona do obiektu wojskowego.

W zeszłym roku ministerstwo stwierdziło, że „zdecydowanie zakłada”, że obiekty latające widziane na japońskim niebie w ostatnich latach to balony obserwacyjne wysłane przez Chiny. W Japonii UFO od dawna są postrzegane jako „kwestia okultystyczna, która nie ma nic wspólnego z polityką” – powiedział poseł opozycji Yoshiharu Asakawa, kluczowy członek grupy.

Jeśli jednak okażą się „najnowocześniejszą tajną bronią lub ukrytymi dronami szpiegowskimi, mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego narodu”.

Departament Obrony USA w 2022 r. powołał Biuro ds. Rozwiązywania Anomaliów Ogólnodomenowych (AARO) w celu badania UAP. W zeszłym roku raport AARO określił region rozciągający się od zachodniej Japonii po Chiny jako „gorący punkt” obserwacji UAP, na podstawie trendów z lat 1996–2023.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną