Prezydent Serbii: "Zbliżamy się do III wojny światowej"

1
0
3
prezydent Serbii
prezydent Serbii / https://www.flickr.com/photos/worldeconomicforum/52637352873

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji. Jak przyznał jego zdaniem wszystko zmierza do III wojny światowej. Jego wypowiedź pojawiła się w czasie szczytu pokojowego w Szwajcarii.

Prezydent Serbii - Aleksander Vucić udzielił wywiadu dla szwajcarskiego magazynu „Weltwoche”, gdzie przyznał, że obecnie świat stoi na krawędzi trzeciej wojny światowej. Jego zdaniem zbliżamy do wielkiej katastrofy, gdyż pociąg odjechał ze stacji i nie da się już go zatrzymać. Podkreślił także, że zarówno NATO jak i Zachód będą robić wszystko, aby tylko nie dopuścić do wygranej Rosji z Ukrainą. 

"Po drugie, pozycja geopolityczna Zachodu i UE zostanie tak osłabiona, że nie będzie już możliwości jej odnowienia. Po trzecie, zostanie otwarta puszka Pandory i podjęte zostaną nowe wrogie działania przeciwko zbiorowemu Zachodowi.  Na Zachodzie nikt nie mówi już o pokoju. Wszyscy mówią o wojnie"

-powiedział. 

Dodał, iż Zachód jest zdania, że może wygrać wojnę z Rosją, jednak według serbskiego prezydenta Zachód po prostu się myli. "W Europie przywódcy zachowują się jak wielcy bohaterowie, ale nie są szczerzy i nie mówią swoim obywatelom, że wszyscy zapłacą wysoką cenę, jeśli pójdą na wojnę" - przyznał. Podkreślił, że to zakończy się katastrofą. 

 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną