Franciszek do luteran: "Jezus Chrystus jest sercem ekumenizmu"

0
0
1
Franciszek
Franciszek / PIxabay

Papież Franciszek przyjął dziś rano w Watykanie delegację Światowej Federacji Luterańskiej i podkreślił, że "Jezus Chrystus jest sercem ekumenizmu".

W przemówieniu wygłoszonym podczas audiencji w Pałacu Apostolskim w Watykanie Ojciec Święty nazwał to spotkanie "ważnym gestem ekumenicznego braterstwa".

Papież przypomniał wizytę tej delegacji w Rzymie trzy lata temu, podczas której zastanawiano się nad zbliżającą się 1700. rocznicą I Soboru Nicejskiego w 2025 r. jako wydarzeniem ekumenicznym.

W tym kontekście zauważył, że jest to "piękny znak nadziei, który ma szczególne miejsce w historii pojednania między katolikami i luteranami".

"Jezus Chrystus jest sercem ekumenizmu" - podkreślił papież Franciszek, zauważając jednocześnie, że "jest wcielonym Bożym miłosierdziem, a naszą ekumeniczną misją jest dawanie o tym świadectwa".

Ojciec Święty przypomniał również "Wspólną deklarację w sprawie nauki o usprawiedliwieniu", podpisaną 25 lat temu, jako "kolejny znak nadziei w naszej historii pojednania". W związku z tym papież zachęcił swoich słuchaczy, aby zachowali ją "w naszej pamięci jako coś zawsze żywego" i obchodzili tę rocznicę "jako święto nadziei".

"Niech Bóg nadziei będzie z nami i nadal towarzyszy naszemu dialogowi prawdy i miłości swoim błogosławieństwem" - powiedział papież Franciszek.

Na koniec Ojciec Święty przypomniał "coś pięknego" od prawosławnego biskupa Zizioulasa, pioniera ekumenizmu, który "zwykł mawiać, że zna datę zjednoczenia chrześcijan: dzień sądu ostatecznego!".

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną