Czarny dym w Oświęcimiu. Wybuchł wielki pożar (FOTO)

0
0
5
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Dziś media poinformowały, że w Oświęcimiu (województwo małopolskie) w jednym zakładów chemicznych doszło do wybuchu wielkiego pożaru. W sieci zaczęły pojawiać się szokujące zdjęcia z tego zdarzenia. Oto, co dokładnie się wydarzyło.

Dziś po południu media w całej Polsce poinformowały, że na krótko przed godziną 12:00 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie, że w zakładzie chemicznym Synthos w Oświęcimiu wybuchł wielki pożar. Na miejscu niemal od razu pojawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Do pożaru doszło w jednej z hal zakładu. Na początku nie informowano o szczegółach, teraz wiadomo już, że poszkodowana została jedna osoba, która została zawieziona do szpitala jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Strażakom udało się opanować pożar około godziny 12:45. W Internecie zaczęło pojawiać się mnóstwo zdjęć z tego zdarzenia. 

"Uwaga !!! Pożar na terenie firmy Synthos. Na miejsce dysponowane są zastępy Straży Pożarnej.  Więcej informacji wkrótce"

-czytamy. 

Przypomnijmy, że firma Synthos zajmuje się produkowaniem i dostarczaniem  kauczuków syntetycznych, tworzyw styrenowych, środków ochrony roślin oraz dyspersji i lateksów. Firma jest w posiadaniu kilku zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia prawie 4000 pracowników. 

W ostatnim czasie w Polsce dochodzi do licznych pożarów. Nie tak dawno informowano o wybuchu pożaru w centrum handlowym Marywilska 44 na Białołęce w Warszawie. Spaliło się wtedy ponad 1000 znajdujących się tam obiektów tj. restauracji, lokali, sklepów usługowych. Również przy ulicy Grzybowskiej w Woli spaliło się mieszkanie znajdujące się na 15. piętrze wieżowca. W pożarze zginęły dwie osoby. Według informacji pojawiających się w mediach jedna z osób miała skoczyć przez okno. To jednak nie wszystko. Zapaliło się także składowisko śmieci na Mokotowie. 13 maja miał miejsce pożar w jednym w liceów z Grodzisku Mazowieckim. W autobusowej zajezdni w Bytomiu spłonęło 10 autobusów, a przy ulicy Wyzwolenia w Siemianowicach Śląskich miał miejsce pożar składowiska odpadów chemicznych.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną