Atak terrorystyczny w Dagestanie. Są nowe informacje (WIDEO)

0
0
0
zrzut ekranu
zrzut ekranu / Internet

W niedzielę media na całym świecie poinformowały o atakach terrorystycznych, które miały miejsce w Rosji. W Machaczkale, stolicy Dagestanu zaatakowano komendę policji. Teraz pojawiły się nowe informacje. Do sieci trafiły także liczne nagrania.

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że w Rosji doszło do ataków terrorystycznych. Przeprowadzono je w Derbencie i Machaczkale. Na początku w stolicy Republiki Dagestanu, Machaczkale zaatakowano komendę policji, a później w Derbencie zaatakowano dwie cerkwie. Pierwsza z świątyń została podpalona. 

„W Derbencie i Machaczkale nieznane osoby podejmowały próby destabilizacji sytuacji społecznej. Na ich drodze stanęli dagestańscy policjanci” 

-napisał w swoim oświadczeniu w sieci Siergiej Mielikow, szef Republiki Degestanu.

Dodał, że zdecydowano się na ogłoszenie planu "Przechwycenie". Zaznaczył, że utworzony został sztab operacyjny i Rosja będzie robić wszystko aby ustalić tożsamość sprawców. Zaapelował do wszystkich, aby zachowali spokój. 

Cały czas rośnie też liczba ofiar. W wyniku zamachów zginęło już co najmniej 17 osób, w tym 15 policjantów. 

Zatrzymano już jedną osobę 

Media poinformowały, że Federacja Rosyjska zatrzymała już jedną osobę w związku ze sprawą. Jest to szef rejonu siergokalińskiego w Dagestanie Mahomet Omarow. Podobno w ataku terrorystycznym miało uczestniczyć jego dwóch synów. Sam Omarów należy do ugrupowania prezydenta Rosji - Władimira Putina - Jednej Rosji. Użytkownicy Internetu odkryli, że jego profil usunięty został z sieci. 

W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań z tego zdarzenia. Widać na nich terrorystów.

"Materiał filmowy przedstawiający napastników odpowiedzialnych za strzelaninę w Dagestanie"

-czytamy pod jednym z nagrań. 

Jeden z filmów można zobaczyć tutaj:

Kolejny można obejrzeć poniżej:

Spodziewaliście się, że w Rosji mogło dojść do takich ataków terrorystycznych? 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną