Zaginiony ukraiński dziennikarz znaleziony martwy

0
0
13
Zaginiony dziennikarz
Zaginiony dziennikarz / Facebook

Ołeksandr Łapszyn, charkowski dziennikarz i wolontariusz, który zaginął pod koniec maja, został znaleziony martwy 29 czerwca, powiedział szef wydziału śledczego policji obwodu charkowskiego, Serhii Bolvinov w Suspilne 3 lipca.

Według Bolvinova, przechodzień powiedział policji, że znalazł mężczyznę, który najwyraźniej powiesił się na obrzeżach Charkowa. Nie można było zidentyfikować zmarłego wizualnie, powiedział.

Policja znalazła notatkę w kieszeni mężczyzny, ale nie mogła jej odczytać, powiedział Bolvinov, sugerując, że był to list pożegnalny.

Lapshyn został zidentyfikowany na podstawie testu DNA. Jego rodzina została już poinformowana o jego śmierci, podała policja.

"Mamy powody, by sądzić, że osoba, której ciało znaleziono podczas lądowania, popełniła samobójstwo" - powiedział Bolvinov.

Przyczyna śmierci zostanie ustalona na podstawie badań kryminalistycznych.

43-letni Ołeksandr Łapszyn rozpoczął pracę w mediach na początku pełnej inwazji Rosji. Według doniesień, był on "fixerem" dla agencji informacyjnej Reuters. Teksty i zdjęcia Lapszyna były publikowane przez Ukraińską Prawdę i Suspilne.

Źródło: KivIndependent

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną