Przywódcy potępili ten atak na Ukrainie

0
0
18
Załensky
Załensky / YouTube

Światowi przywódcy potępili rosyjskie ataki rakietowe, w których zginęło 36 osób na Ukrainie.

Rosyjski pocisk rakietowy uderzył w największy szpital dziecięcy na Ukrainie, pozostawiając nieznaną liczbę osób uwięzionych pod gruzami podczas.

Ataki w całym kraju przyniosły aż 36 ofiar, w tym kobiety i dzieci.

WołodymyrZełenski przyrzekł  odwet, mówiąc, że kijowski szpital Okhmatdyt, główny w kraju ośrodek leczenia dzieci chorych na raka, został zbombardowany.

Atak był jednym z największych na stolicę od czasu rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku.

"Rosja musi w pełni odpowiedzieć za wszystkie  swoje zbrodnie: przeciwko ludziom, przeciwko dzieciom, przeciwko ludzkości w ogóle" - napisał Zelenskiy w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

Rzecznik António Guterresa, sekretarza generalnego ONZ, powiedział, że zdecydowanie potępił  "szczególnie szokujące" ataki na szpital dziecięcy i inną placówkę medyczną.

Atak w dużej mierze zniszczyłszpitalny oddział  toksykologiczny, gdzie leczono dzieci z poważnymi chorobami nerek.były leczone. Setki ratowników i wolontariuszy przyłączyło się do
usuwania gruzów i poszukiwanie ocalałych. Urzędnicy i personel ratunkowy powiedział, że nie było od razu jasne, ilu lekarzy i pacjentów - żywych lub martwych - pozostało uwięzionych pod gruzami.

Źródło: Guardian

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną