Nowy ukraiński legion w Polsce. Zapłaci za to polski podatnik!

0
0
24
Armia
Armia / Pixabay

Ponoć już setki Ukraińców w Polsce wyraziło chęć dołączenia do nowego legionu ukraińskiej armii, który będzie szkolony w Polsce. Tymczasem minęło zaledwie kilka dni po ogłoszeniu takich planów przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Niestety zapłaci za to polski podatnik.

Radio RMF podaje, że "setki Ukraińców mieszkających w Polsce już wyraziło chęć wstąpienia do ukraińskiego legionu". Powołuje się na nieoficjalne źródło w jednej z ukraińskich placówek dyplomatycznych.

"Osoby te zgłosiły się, mimo że nabór do tej formacji nie został jeszcze ogłoszony" - podało RMF.

Jest to o tyle zaskakujące, że Ukraińcy przebywający w naszym kraju, raczej są tu, bo uciekali przed wojną. Ich zaangażowanie wydaje się więc zaskakujące. 

Legion został oficjalnie ogłoszony w ramach umowy o bezpieczeństwie podpisanej przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i premiera Polski Donalda Tuska 8 lipca, która określiła dalszy rozwój współpracy politycznej, gospodarczej i wojskowej między Ukrainą i Polską.

W przeciwieństwie do innych specjalnych legionów w ukraińskich siłach zbrojnych, takich jak Legion Gruziński, Legion Wolności Rosji i białoruski pułk Pahonia, legion będzie składał się z Ukraińców.

"Ukraiński legion będzie szkolił się w Polsce i będzie wyposażony z pomocą naszych partnerów" - powiedział Zełenski.

 

 

Źródło: media

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną