Szokujące działania "Wyborczej". Ocenzurowali TEGO dziennikarza

0
0
18
Tomasz Lis
Tomasz Lis / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:JKRUK_20181114_TOMASZ_LIS_KIELCE_195019.jpg

W ostatnim czasie w Polsce zobaczyć można wiele przejawów cenzury. Tym razem jednak Gazeta Wyborcza zszokowała wszystkich. Zdecydowała się...ocenzurować nawet Tomasza Lisa.

Artykuł autorstwa Tomasza Lisa opublikowany miał zostać w Gazecie Wyborczej. Sam tekst dotyczył pomysłu odbudowania więzi społecznych po latach rządów partii Jarosława Kaczyńskiego. Wyborcza zdecydowała się jednak ocenzurować Lisa i nie opublikować tego artykułu. 

„Wola pojednania musi być nastawieniem, intencją i polityczną oraz emocjonalną dyspozycją, nawet jeśli samo pojednanie jest jako cel polityczny niemal nieosiągalne. Trzeba zabrać Kaczyńskiemu tlen szacunkiem i życzliwością wobec jego elektoratu. Trzeba ten elektorat uwolnić od Kaczyńskiego, od jego psychoz i obsesji. Ludziom trzeba zafundować, a przynajmniej zaproponować, swoisty detoks”

-napisał Tomasz Lis w tekście. 

Jak się okazuje artykuł miał pojawić się w sobotę, jednak wcześniej doszło do specjalnego zebrania, podczas którego część zespołu Gazety zaprotestowała tzn. nie chciała aby tekst Lisa został opublikowany. Pod listem podpisało się ponad 100 osób. 

Nieoficjalnie mówi się, że publikacji chciał m.in Adam Michnik. 

Tomasz Lis Gazeta Wyborcza

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną