Bakteria New Delhi w Poznaniu. Wzrosła liczba zakażonych!

0
0
6
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Wzrosła liczba zakażonych bakterią New Dehli w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Kilka dni temu w Poznańskim szpitalu wykryto groźną bakterię New Dehli, która powoduje zapalenie płuc, układu moczowego, opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsę [więcej tutaj]. 

Według najnowszych informacji, liczba zakażonych wzrosła do 11 osób. Na szczęście jednak już osiem z nich zostało wypisanych do domu. Pozostałe przebywają pod obserwacją w izolacji.Taka procedura jest konieczna, ponieważ New Dehli jest bardzo groźna, a jednocześnie jej obecność nie musi oznaczać od razu choroby. 

 

Wiadomość, że w szpitalu pojawiają się tacy pacjenci jest zawsze alarmująca, dlatego że może przejść do przeniesienia takiego zakażenia na osoby podatne, u których rozwinie się zakażenie. Zakażenia wywołane przez patogeny wielolekooporne są ogromnym problemem, bo tutaj arsenał antybiotyków, które możemy stosować przeciwko takim bakteriom, jest bardzo ograniczony. Są to rzeczywiście pojedyncze antybiotyki, które mogą się okazać skuteczne.

- powiedziała prof. Ewelina Gowin ze Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu w rozmowie z TVN.

 

Wspominane osoby "podatne" to takie z obniżoną odpornością, osłabione przez inne choroby, seniorzy, osoby mające cewniki czy kaniule (wkłucie umożliwiające podawanie leków).

Z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii New Dehli w poznańskim szpitalu, sytuacja jest stale monitorowana a Sanepid prowadzi czynności kontrolne i dochodzenie epidemiologiczne. 

 

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną