Arabowie zatrzymani w Dolinie Kościeliskiej. Szok co robili na szlaku!

0
0
buggy w Kościelisku
buggy w Kościelisku / https://www.facebook.com/profile.php?id=100066862376725

Straż Gminna Kościelisko poinformowała o zatrzymaniu i ukaraniu osoby łamiącej zasady dotyczące przebywania w Tatrach. Z kolei Gazeta Wyborcza przekazała, że chodziło o arabską rodzinę.

W Tatrach, gdzie powinna panować cisza i spokój, które umożliwiają wyciszenie i napawanie się naturą, pojawiły się pojazdy mechaniczne. Turyści narzekają na liczne quady czy inne pojazdy. 

I właśnie o takim zdarzeniu z udziałem pojazdu typu buggy (lekki, otwarty pojazd terenowy z dużymi kołami, często używany do jazdy w terenie a także działań ratowniczych), poinformowała Straż Gminy Kościelisko:

 

W ramach działań kontrolnych "Kryptonim QUADY" 🚔, funkcjonariusze Straży Gminnej Kościelisko zatrzymali kierującego pojazdem terenowym typu buggy, który nielegalnie wjechał do cieku wodnego. 🛑

 

Za naruszenie przepisów został nałożony mandat karny 💸. Przypominamy – wjazd do rzek, potoków i terenów chronionych to nie tylko brak poszanowania dla przyrody, ale też poważne wykroczenie! 🌿❌

 

Na zdjęciu zaś widać osoby w arabskich szatach i pomarańczowych kamizelkach. Arabska rodzina miała twierdzić, że to w wypożyczalni zapewniono ich, że rajd przez wodę jest legalny. Jednak właściciel mówi zupełnie co innego i twierdzi, że to turyści sami zadecydowali, by jechać przez wodę.

Obecnie więc prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. 

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną