Potężna kara dla Biedronki. Tak wprowadzali klientów w błąd
Prezes UOKiK zdecydował się nałożyć karę na Jeronimo Martins Polska. Spółka ta jest właścicielem sklepów Biedronka. Wszystko ze względu na wprowadzanie w błąd swoich klientów podczas promocji „Specjalna Środa” i „Walentynkowa Środa”.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zdecydował się o nałożeniu kary na Biedronkę w wysokości 104 mln 722 tys. 16 zł. Stało się tak ze względu na akcję promocyjną „Specjalna Środa” i „Walentynkowa Środa”, która miała wprowadzać w błąd. Biedronka obiecywała "Zwrot 100 proc. na voucher” jeśli klienci zakupiliby pewien produkt. Co więcej nie było to tak jak przedstawiano w reklamie. Klienci nie mogli wykorzystać vouchera na dowolne produkty.
"W większości przypadków produkty promocyjne nie były powiązane z tymi, na które otrzymywało się voucher"
-poinformował UOKiK.
Voucher przysługiwał np. na parówki, owoce i warzywa, czy czekoladki, ale żeby móc z niego skorzystać trzeba było zrobić kolejne zakupy za konkretną kwotę.