Prokuratura wszczęła postępowanie ws. nielegalnej kliniki aborcyjnej Abotak w Warszawie
Prokuratura wszczęła postępowanie ws. nielegalnej kliniki aborcyjnej Abotak - poinformowała Blanka Bąkiewicz, Koordynator CitizenGO Polska.
Działalność centrum zbrodni aborcji - Abotak w Warszawie - jest od wielu miesięcy przedmiotem protestów rozmaitych organizacji. Jedną z nich jest CitizenGO Polska. Organizacja złożyła w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Teraz wniosek przyniósł pierwsze efekty.
🔥 SUKCES. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. nielegalnej kliniki aborcyjnej Abotak.
— Blanka Bąkiewicz (@BlankaBakiewicz) January 28, 2026
Sąd w Warszawie nakazał prokuraturze ściganie Abotak – a to efekt konkretnych działań CitizenGO Polska, prowadzonych od miesięcy.
➡️ Ponad 44 000 podpisów pod petycją CitizenGO Polska… pic.twitter.com/XRyGEb0a9n
CitizenGO Polska zainicjowała też internetową petycję przeciw Abotak, pod którą podpisało się ponad 40 tys. osób, jak również organizowała manifestacje w tej sprawie. Podobne protesty regularnie przed aborcyjną rzeźnią w Warszawie organizuje Fundacja Życie i Rodzina. Ona także ostatnio odniosła sukces ws. Abotaku. Po jednej z takich manifestacji działaczka tej organizacji została oskarżona przez proaborcyjną aktywistkę. Na początku lutego Kaja Godek poinformowała, że pozew został przez sąd oddalony.
Źródło: x.com, instagram.com