Z zagranicy

Doceniono ideologa cywilizacji śmierci

Australijski, kontrowersyjny bioetyk Peter Singer został wyróżniony najwyższym, państwowym odznaczeniem. Przeciwko tej decyzji stanowczy protest wyraził arcybiskup Melbourne jak również obrońcy życia, etycy i publicyści.

Wykładowca bioetyki na Uniwersytecie Princeton otrzymał Companion of the Order of Australia za „wybitne zasługi w służbie Australii i całej ludzkości”.
 
Nie zgadzający się z decyzją władz arcybiskup Melbourne, Denis Harta powiedział, że Peter Singer jest „najbardziej haniebnym ambasadorem śmierci”.

Laureat nagrody konsekwentnie utrzymuje, że noworodek nie ma poczucia świadomości i w związku z tym nie przysługuje mu status osoby. Twierdzi, że dzieci niepełnosprawne intelektualnie nie mają żadnej wartości, a ich leczenie jest nieopłacalne.

Zdaniem Singera dzieciobójstwo w ciągu pierwszych dwóch lat życia dziecka jest dopuszczalne w razie stwierdzenia u dziecka objawów Downa, autyzmu lub nieznacznych zaburzeń regularnego rozwoju. Wykładowca dopuszcza także eksperymenty naukowe na dzieciach niepełnosprawnych. Opowiada się natomiast za przyznaniem praw ludzkich zwierzętom.
 
W swoich pracach bioetyk konsekwentnie przeciwstawia się chrześcijańskiej wizji antropologicznej, akcentującej szczególną godność osoby ludzkiej, przyznając, że ceni wyżej biologiczną jakość życia niż godność człowieka.

Australijskie władze przyznały wysokie państwowe, odznaczenie Singerowi za „wybitne zasługi na polu filozofii i bioetyki”. O czym poinformowano w uzasadnieniu odnośnie przyznania wyróżnienia. Samego mężczyznę określono „liderem publicznej debaty i przekazicielem idei dotyczących takich wymiarów jak bieda na świecie, opieka nad zwierzętami czy ludzka kondycja”.
 
Obrońca życia Paul Hanrahan z Family Life International w Sydney uważa, że biorąc pod uwagę postawę Singera promującą dzieciobójstwo i okrucieństwo, prestiżowy Order, który jest odpowiednikiem nadania brytyjskiego tytułu rycerskiego, został tym razem sprowadzony do absurdu.

Australijczyk zwrócił także uwagę na polityczny aspekt tej nagrody. Singer jest jednym z założycieli australijskiej Partii Zielonych – ugrupowania politycznego, o którym kard. George Pell powiedział dwa lata temu: „zakamuflowani komuniści”.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. Wikimedia Commons

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra