Noc Konfesjonałów: Ja odpuszczam Tobie grzechy!

0
0
0
/

Nie masz czasu w dzień? Nic straconego. Podejdź do konfesjonału w nocy. Niespotykaną okazję przystąpienia do sakramentalnej spowiedzi w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek będą mieli okazję mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Wszystko za sprawą ogromnego przedsięwzięcia ewangelizacyjnego o nazwie „Noc Konfesjonałów”, który zostanie przeprowadzony w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim, Świnoujściu, Goleniowie oraz Myśliborzu.

Od godziny 21.37 w ośmiu kościołach (wykaz dostępny tu: „Noc Konfesjonałów” >> ) kapłani będą oczekiwać na wiernych.

Noc Konfesjonałów to wielka akcja ewangelizacyjna, prowadzona w nietypowy sposób. Nieczęsto bowiem zdarza się, że kapłani czekają w konfesjonale na penitentów w nocy. Jest to próba dotarcia do osób coraz bardziej zabieganych, pochłoniętych materialną sferą życia – informują organizatorzy.

W Noc Konfesjonałów zaangażowało się wiele wspólnot, wśród nich redemptoryści, salezjanie, dominikanie, chrystusowcy, oraz księża diecezjalni.

Spowiedź będzie prowadzona do wczesnego ranka. Udzielaniu sakramentów będą towarzyszyły medytacje i czuwania, rozważania Drogi Krzyżowej i śpiew Gorzkich Żali. Do kratek konfesjonału będą mogli też przystąpić obcokrajowcy. W Katedrze spowiednicy będą posługiwać w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i włoskim.

Akcja Noc Konfesjonałów w zeszłym roku dała szansę skorzystania z Sakramentu Pojednania kilku tysiącom zabieganych osób. Zyskuje popularność w dużych miastach takich jak Warszawa.

Nie zmarnuj szansy pojednania się z Bogiem!

Michał Polak
fot. nockonfesjonalow.pl

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną