Polskość

ks. Ryszard Halwa: Grodzka to temat zastępczy

– Myślę, że wielu ludzi powinno sięgnąć do jej przeszłości, tj. do IPN i poczytać o powiązaniu ze służbami specjalnymi – powiedział w swoim wystąpieniu ks. Ryszard Halwa, redaktor naczelny miesiecznika „Moja Rodzina” oraz portalu prawy.pl.

 

Anna Grodzka mniej więcej trzy lata temu poddała się operacji plastycznej, polegającej na zmianie płci. Wcześniej nosiła nazwisko męskie Krzysztof Bęgowski. – Problem jest taki, że Anna Grodzka jest trzyletnią dziewczyną, bo od trzech lat mniej więcej jest kobietą – powiedział poseł PSL Stanisław Żelichowski, pytany w porannej audycji Radia Zet, czy jego klub poprze kandydaturę Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu.

 

Takie stanowisko prezentowane przez działaczy koalicyjnego PSL może świadczyć o braku poparcia dla kandydatury Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu. 

 

Mniej więcej przed rokiem odnalazła się jedna z teczek paszportowych Krzysztofa Bęgowskiego, która rzuca zupełnie nowe światło na przeszłość Anny Grodzkiej. Krzysztof Bęgowski miał posługiwać się paszportem uprawniającym do wielokrotnego przekraczania granicy, na który w czasach PRL mogli liczyć tylko ludzie władzy.

 

„Koniec lat 80. był dla Krzysztofa Bęgowskiego czasem kariery biznesowej i partyjnej. Był członkiem PZPR, a po zmianach ustrojowych – SdRP i SLD. Jednocześnie prężnie działał w biznesie – w spółkach obok Krzysztofa Bęgowskiego można znaleźć ludzi powiązanych z wojskowymi i cywilnymi służbami specjalnymi PRL, głównie z Departamentem I MSW, czyli wywiadem” – czytamy w jednej z gazet.

 

Dziś trwa dyskusja, czy Anna Grodzka powinna zostać wicemarszałkiem Sejmu. Nie ulega wątpliwości, że za jej kandydaturą zagłosuje Ruch Palikota, który w ubiegłym tygodniu ukarał obecną wicemarszałek Wandę Nowicką z powodu przyjęcia wysokiej nagrody przewidzianej przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz (40 tyś zł).

 

Dyskusja wywołana przez partię Janusza Palikota okazał się jednak zwyczajnym tematem zastępczym. Krzysztof Bęgowski, dawny prominentny działacz spec-służb PRL, dziś posługujący się zmienioną tożsamością znów wykorzystywany jest do zadań specjalnych. Tym razem ma odwrócić uwagę od poważnego kryzysu w Platformie Obywatelskiej oraz dramatycznej sytuacji gospodarczej w Polsce.

 

– Uważam, że jest to temat zastępczy, bo ważne są sprawy gospodarcze, wiemy, że coraz bardziej rośnie bezrobocie, nie wiadomo, czy nie będzie zlikwidowany LOT, podobnie jak zlikwidowano stocznie – powiedział nagraniu dla portalu prawy.pl jego redaktor naczelny ks. Ryszard Halwa. OBEJRZYJ CAŁE NAGRANIE:

 

{youtube}yGA4Bb0-aEc{/youtube}

 

Warto także przypomnieć, że Anna Grodzka zaistniała w przestrzeni politycznej przy ogromnym wsparciu mediów. Większość tytułów prasy liberalno-lewicowej w Polsce brutalnie polemizowała z pojawiającymi się ze strony środowisk katolickich apelami przeciw gorszeniu czy promowaniu dewiacji seksualnych.

 

Michał Polak

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra