Z zagranicy

NIE dla „małżeństw” tej samej płci we Francji

Stosunkiem 293 do 222 głosów Francuskie Zgromadzenie Narodowe odrzuciło propozycję ustawy zezwalającej na udzielanie „ślubów” osobom tej samej płci. Tym samym Francja nie stała się jedenastym krajem, w który legalizowane są tego typu związki.

Autorami projektu ustawy była Partia Socjalistyczna. Wynik głosowania Zgromadzenia Narodowego skrytykowały środowiska homoseksualne. W ich opinii deputowani „potraktowali homoseksualność jako coś niższego od heteroseksualności”.

Obecnie związki homoseksualne są rejestrowane jako „małżeństwa” w 10 krajach: Holandii, Belgii, Hiszpanii, Kanadzie, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Islandii, RPA i Argentynie. Jak również w stolicy Meksyku i w pięciu stanach USA.

Agata Bruchwald
na podstawie ekai.pl
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra