Z kraju

Ku czci Wyklętych w Zgierzu

wykleci_zgierz46 marca w zgierskim kościele farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Klub im. Romana Dmowskiego, NSZZ Solidarność i Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Patronat nad uroczystościami objął poseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski.

O godzinie 18:00 ks. kan. Andrzej Chmielewski, dziekan dekanatu zgierskiego odprawił Mszę świętą koncelebrowaną w intencji Żołnierzy Wyklętych. Na Mszy był obecny poczet sztandarowy NSZZ „Solidarność”, posłowie na Sejm: Tomasz Rzymkowski i Marek Matuszewski, przewodniczący Rady Miasta Zgierza Radosław Gajda, sekretarz miasta Zgierza Robert Chocholski, radni powiatowi i miejscy oraz licznie zgromadzeni zgierzanie.

Zaraz po Mszy św. w kościele odbył się koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego, którzy zagrali poświęcony Żołnierzom Wyklętym program „Podziemna Armia Powraca”, który wzbudził żywe zainteresowanie zgromadzonych.wykleci_zgierz1

– Tym razem obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowaliśmy w sposób nietypowy. Nie zaprosiliśmy historyka, ale przemówiliśmy do zgierzan za pomocą koncertu. Mamy nadzieję, że dzięki temu Podziemna Armia naprawdę powróciła do Zgierza – powiedział Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego.

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra