Z zagranicy

Wielki sukces antyimigracyjnej partii w wyborach w Niemczech!

afd_zwolennicyWstępne wyniki niedzielnych wyborów w trzech landach: Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynacie oraz Saksonii-Anhalt nie pozostawiają złudzeń – Niemcy nie chcą u siebie islamistów, co przełożyło się na poparcie dla antyimigracyjnej Alternatywy dla Niemiec.

I tak, według wstępnych szacunków poparcie dla tego ugrupowania gwałtownie wzrosło i po raz pierwszy dostało się ono do lokalnych parlamentów z dwucyfrowym wynikiem. W Saksonii-Anhalt na Alternatywę dla Niemiec swój głos oddało 24,2 proc. wyborców, co dało temu ugrupowaniu wynik niewiele mniejszy niż CDU, która zdobyła 29,8 proc. głosów. W Nadrenii-Palatynacie AfD uzyskała 12,4 proc., natomiast w Badenii-Wirtembergii – 15 proc. głosów.

Kluczem do zwycięstwa okazała się sprawa muzułmańskich imigrantów. – Nie chcemy przyjmować żadnych uchodźców i będziemy naciskali na inne partie, aby poszły w nasze ślady – oświadczył Alexander Gauland, lider AfD, podczas kampanii przeciwko imigrantom.

Na partię Angeli Merkel zagłosowało 27,1 proc. uczestniczących w niedzielnych wyborach w Badenii-Wirtembergii oraz 31,8 proc. w Nadrenii-Palatynacie. – CDU została pokonana w tych trzech stanach, ponieważ ludziom nie podoba się ani Angela Merkel, ani prowadzona przez nią polityka – stwierdził Gauland, komentując w niedzielę wyniki wyborów.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że era Angeli Merkel właśnie dobiega końca.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra