Z zagranicy

Domagał się najwyższej kary dla polityków sprowadzających islamistów i… trafił za kratki

Adam_B_Bartoš_2015Policja w czeskiej Pradze aresztowała przywódcę uważanego za skrajnie prawicowe ugrupowania Narodowa Demokracja Adama B. Bartosa za to, że domagał się „najwyższego wymiaru kary” dla tych polityków, którzy opowiadają się za sprowadzeniem do Czech islamskich imigrantów.

Bartos, stojący na czele małej, radykalnej Narodowej Demokracji oświadczył, iż rząd Czech wspiera porozumienie w sprawie imigrantów między Unią Europejską a Turcją, przez które imigranci rozprzestrzeniają się po całej Europie.

– To już nie jest tylko rozwiązłość czy niezdolność rządu, ale rozmyślne doprowadzanie do rozpadu kraju. To jest zdrada, która musi zostać ukarana najwyższym wymiarem kary – powiedział Bartos do kilkuset protestujących, którzy zebrali się w centrum Placu Wenceslasa.

W ramach egzekwowania demokracji policja aresztowała Bartosa zaraz po wygłoszeniu tych słów. To sprowokowało starcia protestujących z policją. Organizatorzy rozwiązali demonstrację przed czasem, aby uniknąć dalszych potyczek z mundurowymi, jednakże uczestnicy wcale nie chcieli opuścić placu i dopiero uzbrojone po zęby oddziały policji zmusiły ich ro rozejścia się.

 

Źródło: ČTK

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra