Z zagranicy

Kolejne antyimigracyjne protesty w Niemczech

imigranci_protest_magdeburgSetki Niemców protestowały w sobotę w niemieckim Magdeburgu przeciwko przyjmowaniu tzw. uchodźców, czyli żyjących na koszt podatnika islamskich imigrantów.

Manifestanci zarzucili władzom Niemiec kompletny brak polityki azylowej. Zgromadzenie zorganizowała grupa zwana Gemeinsam-Stark Deutschland, jednakże uczestniczyły w niej osoby z różnych nacjonalistycznych organizacji w liczbie około 700. Obyło się bez większych ekscesów – jedna osoba została aresztowana za napaść na dziennikarza.

Do poważniejszych incydentów nie doszło m.in. dlatego, że odwołano zaplanowaną przez lewicę kontrmanifestację – władze miasta obawiały się, że może dojść do zamieszek.

W ostatnim czasie UE i Turcja podpisały budzące wiele emocji porozumienie, na mocy którego przybywający do Grecji imigranci są odsyłani do Turcji, jeżeli nie zwrócą się do władz z wnioskiem o udzielenie azylu, lub jeżeli ich wniosek o azyl został odrzucony.

Porozumienie to, jak wynika z badań przeprowadzonych przez ARD-Deutschlandtrend, jest postrzegane przez 56 proc. Niemców jako „raczej złe” – tylko 39 respondentów określiło je jako „raczej dobre”.

Niemcy nadal stanowią najchętniej wybierany przez imigrantów kraj. Między styczniem a grudniem 2015 roku zarejestrowano w nim około 1,1 mln imigrantów. Kolejne 2,5 mln ma zostać przyjętych w ciągu najbliższych pięciu lat.

Źródło: PressTV

Fot. You Tube

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra