Z zagranicy

Hiszpański minister chce uchronić kraj przed islamizacją

Hiszpański minister spraw wewnętrznych, Jorge Fernández Díaz, zaapelował o wprowadzenie do kodeksu karnego nowych zapisów, które pozwolą na skuteczniejsze ściganie przestępców muzułmańskich.

 

W Hiszpanii można zauważyć coraz więcej przypadków islamizacji kraju przez hiszpańskich muzułmanów. Zjawisko jest tym bardziej groźne gdyż lokalni politycy usuwają z przestrzeni publicznej wszelkie odniesienia do chrześcijaństwa.

Jednym z przykładów jest aresztowanie z 12 czerwca. Policja w Barcelonie aresztowała pięciu tunezyjskich dżihadystów z powodu „podżeganie do islamskiego terroryzmu”. Podejrzani rozpowszechniali w sieci ponad 400 filmów z przemówieniami przywódców Al-Kaidy: Osamy bin Ladena i Abu Musab al-Zarkawi, jak również materiały z egzekucji, ataków terrorystycznych, instruktaże dot. konstrukcji bomb itp.

Hiszpańskie MSW twierdzi, że osoby te zostały poddane „silnym procesom samo – radykalizacji” które doprowadziły ich do przyjęcia tezy o potrzebie prowadzenia „salafickiego dżihadu”. Aresztowania były częścią Operacji Kartago, która co roku służy do wyłapania i zneutralizowania tzw. samotnych wilków dżihadystów, powracających z konfliktów w Syrii, Jemenie i Somalii.

Tuż po tym zatrzymaniu, minister spraw wewnętrznych Jorge Fernández Díaz poinformował, że rząd będzie dążył do zmiany kodeksu karnego, aby za przestępstwo uznać także „bierne szkolenia terrorystyczne” prowadzone w więzieniach pośród osób odsiadujących już wyroki za przestępstwa terrorystyczne i dżihad. Nowe przepisy mają pozwolić na aresztowania imamów za „indoktrynację" w meczetach lub w Internecie albo podczas podróży do islamistycznych obozów szkoleniowych za granicą.

Choć hiszpańska policja dokonuje coraz więcej aresztowań sędziowie nawet po schwytaniu groźnych muzułmanów często traktują ich łagodnie, bo trudno udowodnić im związek z terroryzmem. Na przykład, czterech z pięciu islamistów aresztowanych w Barcelonie zostało zwolnionych z aresztu 14 czerwca po tym, jak sędzia uznał, że przetrzymywania ich stanowi „nadmierną” karę.

Agata Bruchwald
Źródło: pch24.pl
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra