Z zagranicy

10 letnia dziewczynka została zamordowana gdy wracała z religii

Jessi Boulus wracała do domu w Kairze z lekcji religii gdy trafiła ją kula, która spowodowała śmierć dziewczynki na miejscu.

 

Jej rodzice są przekonaniu, że powodem śmierci córki było jej chrześcijańskie wyznanie. Sami przyznają, że rozważali opuszczenie kraju z powodu coraz bardziej napiętej sytuacji i narastających prześladowań mniejszości koptyjskiej, do której należą, jednak ostatecznie postanowili zostać.

Bractwo Muzułmańskie obwinia chrześcijan o usunięcie z fotelu prezydenta ich przedstawiciela Mohammeda Morsiego. Jest to powodem coraz liczniejszych starć i pogromów na tle religijnym.

W kwietniu doszło do ataku muzułmanów na główną świątynie koptów, w czasie gdy odbywał się w niej pogrzeb zabitych dzień wcześniej również w zamieszkach o podłożu religijnym, czterech osób. Budynek nie był chroniony przez siły bezpieczeństwa, co publicznie zarzucił wówczas prezydentowi Egiptu patriarcha Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego Tawadros II.

Początkiem lipca w pobliżu miejscowości Nagah Hassan znaleziono ciało martwego muzułmanina. Islamiści natychmiast o jego śmierć obwinili miejscowych chrześcijan i zaatakowali ok. 100 należących do nich domów. Przebywający na miejscu policjanci ewakuowali co prawda kobiety i dzieci, jednak pozostawili mężczyzn bez żadnej ochrony przed wściekłym tłumem. 4 koptów zginęło na skutek pobicia i ugodzeń ostrymi narzędziami.

Jakub Klimkowicz
Źródło: dailymail.co.uk
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra