Z kraju

Komisja ds. katastrofy smoleńskiej pojedzie do Moskwy

smolensk_smolensk11WCJak poinformował Kazimierz Nowaczyk, wiceprzewodniczący podkomisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, gremium to uda się do Moskwy na zaproszenie szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatiany Anodiny.

Wprawdzie nie została jeszcze wyznaczona data spotkania, niemniej – jak tłumaczył Nowaczyk – komisja jest otwarta na takie spotkanie, tyle że trzeba jeszcze ustalić jego warunki. Nie potrafił przy tym sprecyzować, kiedy to miałoby ewentualnie nastąpić.

MAK badał katastrofę smoleńską i w styczniu 2011 r. przedstawił swój raport. Za przyczyny tragedii MAK uznał m.in. błędy w pilotażu, zły dobór załogi, złamanie przepisów lotniczych, obecność osób postronnych w kabinie pilotów, zlekceważenie ostrzeżeń, braki w wyszkoleniu załogi i złą organizację lotu.

W podobnym tonie wypowiedziała się komisja Jerzego Millera.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński.

Informację o planowanym spotkaniu Anodiny z podkomisją smoleńską jako pierwszy podał w sobotę portal RMF24.

Źródło: wPolityce

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra