Rodzina

Przemilczane błogosławieństwo Kai Godek i jej syna Wojtka

Kiedy w pierwszych dniach swojego pontyfikatu Franciszek wyszedł z papa mobile i podszedł do niepełnosprawnego dziecka media nie mogły wyjść z podziwu dla gestu jaki uczynił Papież. Kiedy, w kolejnym miesiącu swojego pontyfikatu, Ojciec Święty pobłogosławił  chłopca z zespołem Downa z Polski wydarzenie to przemilczano.

 

W minioną środę w Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra uczestniczyła Kaja Godek wraz z swoim synem Wojtkiem. 5-latek ma zespół Downa. Ojciec Święty poświęcił rodzinie kilka chwil.  

– Kiedy przyjechał do naszego sektora najpierw nas pozdrowił, a potem przytulił i pocałował naszego syna, Wojtka – relacjonowała przebieg niezapomnianego spotkania Kaja Godek.

– Następnie daliśmy mu naszą fundacyjną koszulkę i wytłumaczyliśmy, co jest na niej napisane. Powiedzieliśmy również kim jesteśmy i co robimy – dodaje mama Wojtka.

Dzieląc się wrażeniami ze spotkania Kaja Godek podkreśliła, że Ojciec Święty był zainteresowany tym co do niego mówili.

– To było spotkanie człowieka z człowiekiem. Sprawiał wrażenie naprawdę zainteresowanego tym, co mówimy. To naprawdę ciepły i ludzki papież – powiedziała K. Godek.

Polscy obrońcy życia z Fundacji Pro – Prawo do życia opisując środowe spotkanie zwrócili uwagę na ręce, które wyciągali do Wojtka różni ludzie. „Papież Franciszek z czułością wyciągnął ręce, by przytulić chłopca z zespołem Downa. „Kilka lat wcześniej to "lekarze" wyciągali po niego ręce – gotowi do tego, aby go zabić”.

Ojciec Święty Franciszek to osoba, o której jest bardzo głośno w mediach. Raz po raz słyszymy o kolejnych „rewolucyjnych” decyzjach Papieża. Słowach, których według „ekspertów od kościoła” żaden wcześniejszy Papież nie wypowiedział, itp.

No i oczywiście nie możemy pominąć zdarzenia kiedy to Ojciec Święty zaprosił do swojego samochodu, z którego pozdrawiał wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra, niepełnosprawnego chłopca. Papież wychodzi do ludzi, Papież jest z ludźmi – podsumowywano gest.

Ojciec Święty spotkał się z obrońcami życia z Polski, Ojciec Święty jest zainteresowany tym co robią. I co z tego? Przecież to zaściankowe poczynania. My mamy być nowocześni tzn. mieć prawo do aborcji (tylko nie pomylmy się i nie powiedzmy zabijania) chorych dzieci.

Swoją „nowoczesność” potwierdzili kilka dni wcześniej posłowie odrzucając  obywatelski projekt o zakazie tzw. aborcji eugenicznej. Proces ten przypieczętowano w serwisach informacyjnych po ostatniej środowej Audiencji Generalnej przemilczając błogosławieństwo jakiego udzielił 5-letniemu Wojtkowi Papież Franciszek.

I tak na zakończenie – nie zapominajmy, że pomiędzy tymi wydarzenia był dzień kiedy ogłoszono datę kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zdarzyły się osoby, które bezzwłocznie przed telewizyjnymi kamerami, wyraziły chęć uczestnictwa we Mszy św. kanonizacyjnej na Watykanie. Niestety, chwilę wcześnie zagłosowały przeciwko życiu.

Osoby niepełnosprawne w czasie Mszy św. nie są schowane gdzieś w tłumie tylko zajmują pierwsze miejsca. Niemalże ze stu procentową pewnością możemy przypuszczać, że tak samo będzie 27 kwietnia 2014. Jak na osoby wymagające stałej opieki zareagują ci jawiący się jako pro-choice? Będą udawać, że ich nie widzą, a może będą się zastanawiać jak im się udało wyślizgnąć spod aborcyjnych narzędzi?

 

Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Pingback: Sembelit Gejala Apa

 2. Umanizzare presídios

  12 listopada 2017 at 16:14

  I could not refrain from commenting. Exceptionally well written!

 3. Pingback: obat kutil yang alami

 4. domain availability

  14 listopada 2017 at 08:10

  In fact no matter if someone doesn’t be aware of after that
  its up to other viewers that they will assist, so here it takes place.

 5. Pingback: Human Papillomavirus Hpv Simptome

 6. Pingback: Obat Cina Untuk Kutil Kelamin

 7. VIP Financing Solutions

  27 grudnia 2017 at 13:35

  These are in fact great ideas in regarding blogging.

 8. Pingback: Harga Gurah V Asli Herbal denature.

 9. Pingback: Kutil Kecil Di Klamin

 10. Pingback: Obat Sipilis Yang Dijual Di Apotik

 11. Pingback: Obat Kutil Yg Dijual Di Apotik

 12. Pingback: Obat Generik Untuk Kutil Kelamin

 13. Pingback: http://bit.ly/2COdyWD

 14. Pingback: obat gatal kutil kelamin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra