Rodzina

Światowe media o zakazie aborcji w Polsce

Portal LifeSiteNews, będący największą witryną w internecie monitorującą wydarzenia dotyczące ochrony życia na całym świecie, obszernie opisuje losy obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji.

Redaktorzy portalu z podziwem piszą o obywatelskiej akcji zbierania podpisów pod ustawą. Przypominają, że aby spełnić wszystkie wymagania stawiane przed tego typu inicjatywami, należy zgromadzić 100 tysięcy podpisów w trzy miesiące, a organizatorzy zdobyli ich 600 tysięcy w zaledwie dwa tygodnie. Przytaczany jest także sondaż wykonany przez Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS), w którym 85% respondentów opowiedziało się przeciw aborcji.

Tym większy jest rozczarowanie głosowaniem przeciwko udzieleniu rekomendacji projektowi, przez członków połączonych sejmowych Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej i Rodziny. LifeSiteNews pisze o współpracy posłów rządzącej Platformy Obywatelskiej i pro-aborcyjnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z której wyłamało się jednak kilku członków PO.

Zdaniem portalu, przyjęcie w Polsce całkowitego zakazu aborcji było by "historycznym wydarzeniem", które zracjonalizowało by nasz system prawny i ostatecznie wprowadziło zasadę, iż "morderstwo nie jest dopuszczalne w żadnych okolicznościach".

Cytowany jest także organizator zbiórki podpisów i całej inicjatywy ustawodawczej Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO, który nawołuje do wymiany parlamentarzystów głosujących przeciwko życiu, oraz uczynienie ze sprawy zakazu aborcji kluczowego tematu kampanii wyborczej.

LifeSiteNews zapewnia, że będzie na bieżąco informował czytelników z całego świata o postępach w sprawie ochrony życia nienarodzonego w Polsce.

Kuba Klimkowicz
Na podstawie: LifeSiteNews.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

165 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra