Poważna sytuacja w USA - Soros zorganizował „kolorową rewolucję”

0
0
0
/

prawy.pl_images_soros_flickr2Multimiliarder żydowskiego pochodzenia George Soros zorganizował przeciwko nowo wybranemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi „kolorową rewolucję” - poinformował amerykański analityk polityczny, wskazując na trwające w całych Stanach Zjednoczonych protesty.

E. Michael Jones, wydawca magazynu Culture Wars powiedział w niedzielę, w rozmowie z Press TV, że trwające obecnie po miażdżącym zwycięstwie kandydata Republikanów niepokoje społeczne zostały precyzyjnie zaplanowane przez George'a Sorosa.

W jego ocenie sondaże zostały spreparowane, aby podkopać pozycję Trumpa, podobnie zresztą, jak miało to miejsce w czasie kampanii wyborczej.

Według opublikowanego w niedzielę sondażu dla ABC News/Washington Post, 26 proc. Amerykanów uznaje, że zwycięstwo Trumpa nad Hillary Clinton nie ma legitymacji prawnej.

- Widzimy, jak George Soros raz jeszcze interweniuje w wewnętrzną politykę Stanów Zjednoczonych, tworząc kolorową rewolucję – stwierdził Jones.

Analityk zaznaczył ponadto, że zarówno Hillary, jak i jej mąż, były prezydent Bill Clinton, wskazywali na kolorową rewolucję.

Jones powiedział, że organizacje takie jak MoveOn, która zachęca ludzi do wystąpienia przeciwko Trumpowi, są finansowane przez Sorosa i wykonują jego polecenia.

Z doniesień medialnych, w tym Fox News, wynika, że MoveOn jest zdecydowanie większa niż mogłoby się wydawać i „posiada” Partię Demokratyczną.

Podczas wyborów prezydenckich 2004 Soros wydał prawie 1,5 mln dolarów na fundusz głosujących MoveOn. W tym roku MoveOn wydała po wyborze Trumpa oświadczenie w prasie, zachęcając Amerykanów do prowadzenia „pokojowych” protestów w całych Stanach Zjednoczonych.

„Zgromadzenia – organizowane przez MoveOn.org i sprzymierzeńców tej organizacji – zamierzają kontynuować odrzucenie bigoterii, ksenofobii, islamofobii i mizoginizmu Donalda Trumpa oraz zademonstrowanie naszego zdecydowania do wspólnej walki dla Ameryki, co nadal jest możliwe” czytamy w oświadczeniu organizacji.

MoveOn jest bardzo prężna i skuteczna – w ciągu dwóch godzin była w stanie zorganizować ponad 200 manifestacji. W największych miastach USA, jak Chicago, New York, Los Angeles, Boston, Portland i wielu innych, dochodziło do brutalnych konfrontacji między protestującymi i siłami bezpieczeństwa. Podczas rozruchów w samym tylko Los Angeles zostało aresztowanych ponad 200 osób.

Z mejli, które wyciekły i zostały opublikowane przez WikiLeaks, główny doradca Hillary Clinton John Podesta poinstruował Sorosa w 2008 roku, jak podburzyć amerykańskich wyborców z pomocą takich organizacji jak wspomniana MoveOn.

Źródło: Press TV

Źródło: prawy.pl

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną