Z kraju

Robert Winnicki: Należy zlikwidować dyktaturę testów i przywrócić kształcenie klasyczne

robert_winnicki_2Reforma oświaty ma sens o tyle, o ile nie jest wyłącznie tasowaniem typów szkół – mówił poseł Robert Winnicki przed głosowaniem nad odrzuceniem w pierwszym czytaniu ustawy prawo oświatowe.

– To znaczy kompleksowa reforma oświaty domaga się po pierwsze likwidacji bezsensownej dyktatury testów, po drugie przywrócenia nadrzędnej wartości wychowania w szkole jako podstawy do edukacji i dyscypliny w szkole. Po trzecie wreszcie wymaga, aby wrócić do kształcenia ogólnego młodzieży, do kształcenia klasycznego młodzieży, żeby nie produkować pokoleń kolejnych, które nie będą znały historii, geografii, nie będą nawet potrafiły odnaleźć się w świecie internetu tylko dlatego, że młody człowiek może szukać informacji w internecie tylko wtedy, kiedy będzie miał ogólną wiedzę i ogólne wykształcenie – tłumaczył.

– Czy wy naprawdę planujecie reformę oświaty, która ułatwi budowanie konserwatywnym środowiskom prywatnych szkół związanych z bonem oświatowym, żeby lewica nie mogła odwrócić tego wszystkiego, co w reformie zostanie zrobione? – pytał.

Sejm 230 głosami skierował ustawę prawo oświatowe do dalszych prac w komisjach sejmowych.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra