Polskość

Milczenie ukraińskiej V kolumny

Przedziwna cisza zapadła po artykule, jaki opublikował szef zarządu Fundacji Otwarty Dialog, Bartosz Kramek, a w jakim nawołuje do dokonania w Polsce zamachu stanu. Jakby ukraińskie i proukraińskie środowiska w Polsce wystraszyły się, że za wcześnie odsłoniły swoje zamiary.

Milczą nie tylko Petro Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce, czy ukraiński rewizjonista Marcin Rey, o Natalii Panczenko nie wspominając, ale także posłowie, którzy, jak chociażby Małgorzata Gosiewska (PiS), byli zaprzyjaźnieni z tą fundacją i często w niej bywali.

„Czyżby ruscy agenci nam zakneblowali naszą postępową awangardę polityki wschodniej?” celnie zapytuje prof. Bogusław Paź. „Dziwna ta cisza, bo aż huczy” dodaje.

O tym, że PiS strzela sobie w stopę przymykając oczy na rozwijający się neobanderyzm oraz sprowadzając do Polski Ukraińców bez ich uprzedniej weryfikacji środowiska patriotyczne ostrzegały już dawno. Dopieszczanie przebywających w Polsce ukraińskich nacjonalistów i ich propagandystów musiało się kiepsko skończyć, jako że trudno oczekiwać wdzięczności od osób, które mają nienawiść do Polaków wpisaną w deklarację ideową. Teraz wyszło szydło z worka…

Ukraińskim środowiskom w Polsce marzy się kolorowa rewolucja, zamach stanu, na którym pewnie sami chcieliby dopłynąć do władzy. W końcu objąć rządy w Polsce to by było dla takiego Ukraińca naprawdę coś.

Pewnie właśnie na tym bazuje George Soros, świetnie zorientowany w mentalności poszczególnych nacji. To z nim chętnie fotografowała się uśmiechnięta od ucha do ucha Ludymyla Kozlovska, prywatnie żona Bartosza Kramka, a zawodowo – razem z mężem prowadząca Fundację Otwarty Dialog.

Nikt nie ma chyba żadnych wątpliwości, że 16 punktów w celu obalenia rządu w Polsce to pomysł George’a Sorosa, a środowiska ukraińskie zdecydowały się zaangażować w jego realizację.

PiS ma teraz niemały orzech do zgryzienia – przyjaźń PiS-owsko-ukraińska runęła niczym domek z kart. Problem wizerunkowy mają też niektóre media, które uchodzą za prawicowe, a w rzeczywistości są medialną tubą propagandową środowisk ukraińskich. Trudno będzie bowiem wytłumaczyć czytelnikom poparcie dla kręgów, które dążą do obalenia legalnie wybranej w Polsce władzy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

278 komentarzy

278 Komentarzy

 1. Joma Jewellery Stockists

  4 listopada 2017 at 19:00

  Temple armlets diversify from attachable conventional
  armlets to armlets with intricate workmanship with strings to tie around the arms.

 2. chip satışı

  10 listopada 2017 at 23:03

  chip satışı

 3. Hudson

  12 listopada 2017 at 12:03

  Have been taking little over a month.

 4. Numbers

  12 listopada 2017 at 23:21

  Have actually been taking little over a month.

 5. Archie

  21 listopada 2017 at 18:32

  Deference to op , some superb selective information .

 6. homepage

  15 grudnia 2017 at 05:16

  Tem apropriado tempo para fazer planos para o
  futuro e é tempo para ser feliz. Eu tenho ler este post e
  se eu pudesse eu desejam sugerir-lhe alguns coisas interessantes ou conselhos .
  Talvez pode escrever próximos artigos referindo-se a este artigo.
  Eu desejam ler mais coisas nele!

 7. jocuri aparate gratis

  23 grudnia 2017 at 08:27

  into his role as head coach of the Pittsburgh click here to find out more did.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra