Czy Donald Tusk i Bronisław Komorowski są katolikami?
Trudno doprawdy zrozumieć dlaczego duchowni pozwalają niektórym katolikom na praktykowanie wiary i korzystanie z sakramentów świętych podczas gdy oni jawnie stają przeciwko Kościołowi katolickiemu.
Oczywiście, każdy ma prawo do nawrócenia, skorzystania z sakramentu pokuty, pojednania z Bogiem i powrotu do Kościoła. Każdy z nas jest grzesznikiem i sam wielokrotnie nie czuje się godny przyjęcia Komunii Świętej.
Wielu z nas grzeszy myślą, mową, uczynkiem czy zaniedbaniem, czasem nie do końca z własnej winy, czasem inaczej nie potrafi czy sytuacja w jakiś sposób sprzyja oddaleniu się od Boga, co oczywiście nikogo nie tłumaczy, a za grzechy należy żałować i wyznawać je podczas Spowiedzi Świętej.
Nie mogę tylko zrozumieć, jak to jest możliwe, że ktoś publicznie głosi opinie całkowicie sprzeczne z nauczaniem Kościoła, oficjalnie, z własnej nieprzymuszonej woli popiera zabijanie nienarodzonych dzieci, starszych i chorych czy opowiada się za związkami pozamałżeńskimi i homoseksualnymi jednocześnie również publicznie i oficjalnie uczestniczy we Mszy Świętej i przyjmuje Komunię Świętą.
Taka niekonsekwencja może prowadzić do demoralizacji wiernych. To tak jakby powiedzieć, że ktoś kto ma władzę czy stanowisko np. premier czy prezydent ma prawo gorszyć swoimi poglądami społeczeństwo i jednocześnie pozostawać w stanie Łaski Uświęcającej. To tak jakby można było znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie dla wyrzekania się Chrystusa i wypowiadania posłuszeństwa Kościołowi.
Trzeba również się zastanowić czy te zasady obowiązują wszystkich czy prawo do łamania przykazań Bożych i świadomego demoralizowania narodu mają tylko wybrani.
Niejednokrotnie przecież widzieliśmy premiera Tuska na Mszach Świętych czy rekolekcjach, kiedy to Komunię Świętą przyjmował. Wiemy, że wziął ślub kościelny w Kościele katolickim i że na początku swojej działalności w partii Platforma Obywatelska określał się katolikiem.
Teraz jednak ma pełne prawo do ogłaszania publicznie, że "gdyby to od niego zależało związki homoseksualne i inne partnerskie czyli pozamałżeńskie by zarejestrował".
A czyż nasza religia nie potępia życia w związkach niesakramentalnych czyli małżeństwach mężczyzny i kobiety, a także jasno wyraża się na temat homoseksualizmu? Czy Donald Tusk nadal będzie Komunię Świętą przyjmował?
W dniu dzisiejszym. prezydent Komorowski z żoną uczestniczył we Mszy Świętej celebrując Niedzielę Palmową. Czy Komunię Świętą przyjął? Pytanie może zadać każdy kto słyszał jego wypowiedzi na temat aborcji, in-vitro i homoseksualizmu. Nasuwa się więc kolejne pytanie: czy katolik ma prawo do publicznego opowiadania się przeciwko przykazaniom Bożym i naukom Kościoła katolickiego?
"Czy przypadkiem nie miał racji filozof Kierkegaard kiedy mówił, że nasze chrześcijaństwo to „zabawa w chrześcijaństwo", to znaczy: piękne poglądy, pogańskie życie, ale z pozorami chrześcijaństwa. (…) Katolikiem nie jest się tylko w Kościele, mamy nimi być także w życiu codziennym. W naszych decyzjach, słowach relacjach z drugim człowiekiem.” – pisze o. Tomasz Jakubczak (za: radiomaryja.pl)
Minęła Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy na 5 dni przed Jego ukrzyżowaniem. Tego dnia święcimy palemki oraz rozważamy Mękę Pańską. To piękny dzień przygotowujący nas do nadchodzących świat Zmartwychwstania Pańskiego.
Wsłuchujmy się więc w głos kapłanów, abyśmy dobrze rozumieli przesłanie i nauki naszego Kościoła. Błądzić mamy prawo, wszyscy grzeszymy, ale nie bądźmy obłudnikami i nie stawajmy publicznie przeciwko naukom Chrystusa jednocześnie twierdząc, że jesteśmy katolikami.
tekst i fot. Barbara Rode
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU i ZDJĘC ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl