Prorodzinny samorząd – to jest możliwe?
Jak wynika z informacji przesłanej na portal prawy.pl 17 maja w Warszawie, pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”, odbędzie się II Kongres Polskiej Rodziny. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, spotkanie działaczy prorodzinnych, samorządowców oraz naukowców, ma być okazją do wypracowania korzystnych dla rodzin kierunków działań samorządu terytorialnego.
Przypominamy również, że jeszcze tylko do 10 maja br. można zgłosić swój udział w kongresie. Liczba miejsc jest ograniczona.
Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny po raz drugi postanowiło zorganizować Kongres Polskiej Rodziny. - Ubiegłoroczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem słuchaczy i mediów, dlatego postanowiliśmy kontynuować tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że rozwiązania wypracowane na tegorocznym Kongresie będą owocowały z pożytkiem dla rodzin – wyjaśnia Jacek Sapa, dyrektor Centrum Życia i Rodziny.
Na program składać się będzie cykl wystąpień i wykładów pogrupowanych w tematyczne bloki:
Blok I – Rodzina a wspólnota
Prof. Michał Wojciechowski Rodzina a wspólnota
Red. Bartosz Marczuk Moralność samorządu
Blok II - Samorząd a rodzina - instytucje
Ireneusz Jabłoński Instrumenty samorządu - casus województwa opolskiego
Piotr Uściński - starosta wołomiński Szkoła przyjazna rodzinie
Blok III - Samorząd a rodzina - programy
Krzysztof Soska - viceprezydent Szczecina Organizacja wspólnoty lokalnej wokół programu Szczecin Przyjazny Rodzinie
Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku Organizacja wspólnoty lokalnej wokół programu Białostocka Ak
Blok IV – Działania na rzecz rodziny
Jacek Sapa Prezentacja Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie
Szczegółowy program wraz z godzinami prelekcji dostępny jest na stronie: www.centrumzyciairodziny.org. Tam również można zgłosić chęć udziału w Kongresie.
Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd” - czytami w informacji prasowej. Między rodziną a samorządem rozciąga się ogromna przestrzeń aktywności społecznej i obywatelskiej. Jednym z większych niebezpieczeństw dla rodziny może być zamknięcie w czterech ścianach własnego domu. - Skuteczna artykulacja potrzeb rodziny wymaga zrzeszania się, kooperacji i obecności w sferze publicznej. To wielkie zadanie zarówno dla samych rodzin jak i organizacji pozarządowych. Dlatego na Kongres zapraszamy przedstawicieli samorządu lokalnego, organizacji prorodzinnych oraz rodziny, które przecież na własnej skórze odczuwają to jak funkcjonuje samorząd w ich miejscu zamieszkania, który np. sprawuje pieczę nad szkołami naszych dzieci czy imprezami kulturalnymi – tłumaczy Sapa.
- Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane wystąpienia ubogacą wiedzę i zainspirują do podjęcia konkretnych działań przedstawicieli jednostek samorządowych, organizacji pozarządowych oraz wszystkie osoby zainteresowane poprawą sytuacji polskiej rodziny – zapewnia Ireneusz Jabłoński, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.
Kiedy: 17 maja 2014 (sobota)
Gdzie: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Aula Jana Pawła II, ul. Dewajtis 5, Warszawa
Artur Balana
zródło: informacja prasowa
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU i ZDJĘĆ ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl