Konferencja prasowa dot. Konwencji o przemocy wobec kobiet
Do redakcji portalu prawy.pl trafiło zaproszenie na prezentację raportu Instytutu Ordo Iuris na temat Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która odbędzie się 20 maja w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.
Polski Parlament wkrótce będzie podejmował decyzję w przedmiocie ratyfikacji podpisanej przez rząd Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Prowadzona w związku z ratyfikacją debata publiczna ujawnia głębokie różnice zdań na temat zasadności przystąpienia do Konwencji.
Zwolennicy ratyfikacji podnoszą, że jest ona bardzo potrzebna dla wzmocnienia ochrony kobiet, przeciwnicy ratyfikacji zwracają uwagę na ideologiczny charakter założeń, na których jest oparta Konwencja, twierdząc, że prawo polskie dysponuje już wystarczającymi narzędziami pozwalającymi skutecznie walczyć z przemocą. Opinie często są powierzchowne i fragmentaryczne, brak jest kompleksowej analizy i oceny rozwiązań konwencyjnych.
Instytut Ordo Iuris, dostrzegając wagę problemu, jakim jest zagadnienie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, zdecydował się przygotować raport na temat Konwencji, na którego prezentację zaprasza również redakcja portalu prawy.pl.
W ramach konferencji prasowej zostanie przedstawiona treść raportu, w tym dane na temat zjawiska przemocy wobec kobiet w Polsce na tle innych krajów członkowskich UE. Podjęty zostanie problem zgodności Konwencji z Konstytucją RP. Uwzględnione zostaną doświadczenia płynące z funkcjonowania analogicznych umów międzynarodowych spoza systemu Rady Europy.
Kiedy: 20 maja (wtorek), godz. 14:30
Gdzie: Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8 Warszawa
Kontakt: biuro@ordoiuris.pl , tel. 696 080 763
Artur Balana
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl