Z zagranicy

Ukraiński konsulat w Chicago chce uczcić 75. rocznicę powstania zbrodniczej UPA

Ukrainian Congress Committee of America – oddział w Illinois – zrzeszający Ukraińców żyjących w Stanach Zjednoczonych organizuje wielkie święto z okazji 75. rocznicy powstania UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii). Wielka feta jest oficjalnie wspierana przez Konsulat Ukrainy w Chicago.

 

Bandyci z Ukraińskiej Powstańczej Armii, która od 1943 roku do roku 1947  dokonała masowych, bestialskich mordów Polaków na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej, a po wojnie w Bieszczadach na Ukrainie są uważana za bohaterów. W tym roku mija 75 lat od utworzenia ugrupowania. Z tego powodu Ukraina organizuje obchody rocznicowe wspierane przez oficjalne państwowe instytucje. I to zarówno na Ukrainie, jak i w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ukrainian Congress Committee of America wspólnie z ukraińskim konsulatem w Chicago organizuje uroczystości ku czci  tych zbrodniarzy w Chicago. 75th Anniversary Commemoration odbędzie się 8 października 2017 r. w prawosławnej ukraińskiej cerkwi w Bloomingdale. Ma rozpocząć się o godzinie 13. W czasie święta ma mieć miejsce m.in. rekonstrukcja historyczna niektórych akcji związanych z UPA.

 

Komentarz Prawego – Oczywiście polskie służby dyplomatyczne z Witoldem Waszczykowskim na czele ust nie otworzą na ten temat. A naszym drogim amerykańskim „przyjaciołom” bliżej do banderowskiej Ukrainy, niż do zawsze im wiernego sojusznika jakim jest Polska.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. https://kenvinreviews.com

  27 grudnia 2017 at 08:26

  LOUIS VUITTON WALLET ??????30????????????????5??????????????? | ????????

 2. Life Awesome

  12 lutego 2018 at 02:18

  Life Awesome is a YouTube channel that focused on delivering the best funny videos; entertaining fails videos, try not to laugh, and much more. We hope that these funny Vine videos will make your day. Not to mention, the adorable yet super funny animal videos will warm your heart.

 3. Lucas the Spider

  12 lutego 2018 at 02:18

  if you turn on captions,you can see it says „when I grow up,I want to be the *dumb* worlds most musical spider

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra