Problem uboju rytualnego wraca jak bumerang [GALERIA]
W środę 28 maja przed sejmem w Warszawie protestowali przeciwnicy uboju rytualnego. Ohydnej, sadystycznej, wymaganej przez judaizm i islam praktyki, zarzynania zwierząt, tak by w cierpieniach konały przez wykrwawienie - podczas gdy w normalnym uboju zwierzęta są zabijane po uprzednim ogłuszeniu.
Kilka miesięcy temu polski sejm zakazał rytualnego zabijania zwierząt. Za zakazem zgodnego z judaizmem (szechita) i islamem (halal) uboju rytualnego głosowało 222 posłów, 178 głosowało zaś godziło się na takie okrucieństwo, 9 nie podjęło żadnej decyzji (w tym John Godson). Uboju rytualnego bronił rząd Donalda Tuska, ale wbrew rządowi i interesom społeczności żydowskiej zagłosowało nawet 38 posłów PO.
Za ubojem rytualnym głosowało 169 posłów PO (w tym: Joanna Mucha, Cezary Grabarczyk, Małgorzata Kidawa-Błońska, Jarosław Gowin), 2 posłów PiS, 28 posłów PSL, 4 SLD, 13 Solidarnej Polski (Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn).
Przeciw ubojowi rytualnemu i tym samym przeciw zadawaniu niepotrzebnych cierpień zwierzętom, głosowało 38 posłów PO, 128 posłów PiS, 33 posłów Ruchu Palikota, 18 z SLD, 2 Solidarnej Polski, oraz Przemysław Wipler.
Decyzja polskiego sejmu została potępiona przez Amerykański Komitet Żydów i Ligę Przeciw Zniesławieniu (organizacje powołaną do życia przez żydowską masonerie B'nai B'rith). Polska została oskarżona przez amerykańskich Żydów o prześladowanie diaspory żydowskiej w Polsce, a polscy parlamentarzyści o antysemityzm. Amerykańscy Żydzi nakazali Polsce przywrócenie uboju rytualnego.
W środę 28 maja ponowiono próbę legalizacji uboju rytualnego. Tym razem projekt o uboju rytualnym został złożony jako projekt obywatelski. Prace nad wprowadzeniem sadystycznej praktyki zmobilizowały przeciwników dręczenia zwierząt, którzy licznie zebrali się przed sejmem. Polska okazała się być pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który rozpoczął skuteczną walkę z ubojem rytualnym.
Warto pamiętać że już przed II wojną światową środowiska katolickie i narodowe zwalczały tą ohydną praktykę. W II RP dzięki lobbingowi księdza Stanisława Trzeciaka udało się ograniczyć a potem zakazać uboju rytualnego.
Ksiądz Trzeciak walczył z ubojem rytualnym nie tylko z powodu okrucieństwa tej praktyki, ale z tego powodu, że koszty uboju rytualnego były przez rzeźników wrzucane do kosztów mięsa kupowanego przez Polaków. Na uboju rytualnym zarabiały gminy żydowskie kosztem chrześcijan - było to spowodowane brakiem mechanizmów rynkowych wynikających z zmonopolizowania przez Żydów rzeźnictwa w II RP.
W 1936 roku projekt ustawy zakazującej uboju rytualnego zgłosiła grupa sanacyjnych posłów, podkreślając okrucieństwo tej metody. Inicjatywę tą wsparli obrońcy praw zwierząt, prasa katolicka i narodowa. Przeciw byli Żydzi (judaiści i komuniści z Bundu). Sanacyjny sejm na swego eksperta powołał księdza Trzeciaka. Jego wystąpienie przez sejmem zostało opublikowane w broszurze ,, Ubój rytualny czy mechaniczny? Opinia rzeczoznawcy wypowiedziana na posiedzeniu Komisji Administracji i Gospodarki Sejmu Polskiego 5 III 1936". Ubój rytualny ograniczono ustawą 1 stycznia 1937. Wybuch II wojny światowej uniemożliwił wejście już przegłosowanego całkowitego zakazu uboju rytualnego.
Inicjator zakazu uboju rytualnego w II RP ksiądz Stanisław Trzeciak urodził się w 1873 roku. Został zabity przez Niemców podczas powstania warszawskiego 8 sierpnia 1944 roku. Był wybitnym intelektualistą, ukończył studia we Fryburgu w Szwajcarii, w Wiedniu, w Rzymie, w Krakowie, i w Jerozolimie. Prowadził badania naukowe w Egipcie i Palestynie. Przed I wojną wykładał w seminarium. Podczas I wojny założył i działał w Polskim Towarzystwie Pomocy Ofiarom Wojny. Walczył zbrojnie przeciw Ukraińcom o polskość Lwowa. Po wojnie z bolszewikami pomagał repatriantom z Rosji. W II RP równolegle z karierą w kościele, powołał do życia Instytut Wschodni w Warszawie.
Ksiądz Trzeciak był jednym z głównych inspiratorów walki z żydowską dominacją w II RP. Napisał kilkadziesiąt prac naukowych. Był wybitnym znawcą Talmudu i jego rasistowskiego nauczania. Jego dorobek naukowy wykorzystywał Feliks Koneczny. Ksiądz Trzeciak zwalczał nie tylko rasizm żydowski ale też masonerię, komunizm, i nazizm.
Tekst i foto: Jan Bodakowski
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl