Z kraju

Władze gminy Bircza ostro o skandalu z podmianą tablic

Wójt Gminy Bircza i Przewodniczący Rady Gminy w Birczy wydali oświadczenie w sprawie usunięcia Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, w którym domagają się przywrócenia pierwotnej tablicy, uwzględniającej tą miejscowość.

Wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola oraz Przewodniczący Rady Gminy w Birczy Wojciech Bobowski informują, iż będą protestowali przeciwko skandalicznej decyzji o usunięciu Birczy z tablicy pamiątkowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
„Władze samorządowe gminy Bircza są zbulwersowane tym niegodziwym, haniebnym i jakże skandalicznym czynem. Dziś po 99 latach od odzyskania niepodległości chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń, w tym przed walczącymi w obronie Birczy w latach 1945-1946. Dziękujemy im za ofiarę, trud i świadectwo siły, woli trwania oraz walki. Za ich duchowe dziedzictwo wiary i patriotyzmu w prowadzonych walkach o niepodległą Polskę. Tak jak mówił Marszałek Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek w teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Zatem czyniąc zadość tym słowom władze samorządowe gminy Bircza dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację” zapowiadają w specjalnie wydanym oświadczeniu.
Jednocześnie dodają, iż „w najbliższym czasie zostanie zwołana sesja Rady Gminy w Birczy, na której rada podejmie stanowisko w przedmiotowej sprawie, sporządzony zostanie także list mieszkańców Birczy, którzy domagają się przywrócenia pierwotnej tablicy”.
Źródło: www.bircza.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. stanley

  13 listopada 2017 at 13:11

  Mój tato pochodził z Birczy. Ukraińcy niszczyli nas i musieli Rodzice opuścić tę miejscowošć. Teraz mieszkam w Zielonej Górze ale Ukraińcy nie odpuszczają i teraz nawet tu ich nie brakuje. Ciągle czegoś od nas chcą.

 2. Poryck

  13 listopada 2017 at 13:21

  Brawo Bircza! Jedynym wyjściem z twarzą dla MON czy Prezydenta jest jak najszybsze przywrócenie Birczy na tablicy! Najlepiej w środku nocy, tak ja ją usuwali!!!

 3. Venom

  13 listopada 2017 at 13:42

  Kiedy dotrze do Polaków prawda. Ta partia instrumentalnie wykorzystuje polskość, patriotyzm, symbole narodowe i hasła z tym związane do swojej niecnej, cynicznej gry politycznej i zdobywania wyborczego poparcia. Polacy otwórzcie oczy. Nie dajcie się ogłupiać polskojęzycznym chłystkom.

 4. Olaf

  13 listopada 2017 at 14:07

  Venom ma rację.Decyzja o podmianie tablic oznacza skrajną nieodpowiedzialność.Na pohybel zdrajcom Narodu Polskiego.

  • IGO

   13 listopada 2017 at 19:00

   OLAF Skrajną nieodpowiedzialność?.Tu trzeba użyć właściwych słów.ZDRADA I ZAPRZAŃSTWO. I to kogo?, obozu dobrej zmiany i pana prezydenta Dudy, który wraz z Kaczyńskim pokazali swoje prawdziwe oblicze i ich akolitów.

 5. Hania

  13 listopada 2017 at 15:10

  Jeszcze południe Polski jest patriotyczne i niezłomne!
  Brawo mieszkańcy!!!

  Miejsce PISu i Adriana jest na smietniku historii

 6. Antoni

  13 listopada 2017 at 15:59

  „ Dobra zmiano ” oddajcie Birczy to co należne, zwróćcie mieszkańcom Birczy HONOR ! ! ! ! !
  Jestem zbulwersowany. Ten incydent ze podmianą tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza porównuję do zachowania hien cmentarnych.
  O H Y D A !

 7. Renia

  13 listopada 2017 at 16:57

  Nie mamy szczęścia do prezydentów.Czy znowu za jakiś czas się dowiemy,że Duda to jakiś TW?

 8. Jacek

  13 listopada 2017 at 16:59

  Jak to jest łatwo wybrać partyjnych idiotów do ław poselskich przy obecnej ordynacji wyborczej, którzy poniżają i ośmieszają później polski naród.

 9. Polna Wierzba

  13 listopada 2017 at 17:39

  Odpowiedzialni poniosą kare.
  Tablica wróci na miejsce z należnymi honorami.
  Teraz mamy Wolną Polskę.

 10. Anrzej

  13 listopada 2017 at 19:41

  Nic więcej nie można dodać do tego co się obecnie dzieje w naszym pięknym kraju-Polsce.Musimy sobie uświadomić wszyscy,że rządzą nami ludzie mówiący po polsku,ale w żaden sposób nie reprezentują polskiego interesu narodowego.Przykład Birczy i wielu innych ważnych spraw naszego narodu jest bagatelizowany,przemilczany we wszystkich mediach podległych obecnej władzy.Ukraina,Litwa wyrabia z nami co chce,a oni w Warszawie udają,ze nic się nie stało,bo masa upadłościowa jest naszym strategicznym partnerem.Koń by się uśmiał,jak oni nas traktuja.Zamknąć granicę dla jednych i drugich i do widzenia.Ale kto to zrobi?Obecni rządzący- na pewno nie.Tego od nich nie oczekujmy.Trzeba by zacytować marszałka Piłsudskiego:”wam kury szczać prowadzać,a nie politykę uprawiać.”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra