Z kraju

Ani zwolnienia z podatku, ani darmowej komunikacji

30 listopada Rada Warszawy zajmowała się 2 petycjami Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE ws. zwolnienia z podatku nieruchomości mieszkaniowych, w których podatnik byłby zameldowany na stałe przez okres ostatnich 5 lat oraz ws. darmowej komunikacji miejskiej dla osób rozliczających podatek PIT w stolicy.

Punkty wpisano jako ostatnie z porządku dnia sesji, co uniemożliwiało określenie z góry godziny ich procedowania, zwłaszcza iż jednym z punktów sesji był bardzo kontrowersyjny projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Warszawa Śródmieście rejon Poznańskiej. Gdy doszło zatem do rozpatrzenia uchwał dotyczących petycji (ok. 16-tej), każdy już myślał tylko o szybkim zakończeniu, nie było zatem ani omówienia petycji, nie było wystąpień klubowych, ani indywidualnych. Głosowania były już formalnością. W sprawie druku 1753 (podatek od nieruchomości) za odrzuceniem petycji – 34, przeciw – 24, wstrzymujących się – 0, w sprawie druku 1754 (darmowa komunikacja miejska) za uchwałą ws. odrzucenia petycji – 32, przeciw – 20, wstrzymało się 5.
Większość Rady Warszawy (czyli Platforma Obywatelska) znowu zlekceważyła mieszkańców, odmawiając zarówno zwolnienia mieszkań z podatku od nieruchomości jak i darmowej komunikacji miejskiej dla osób rozliczających PIT w stolicy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. angol

  3 grudnia 2017 at 09:10

  Czy ktoś rzeczywiście POWAŻNIE sądził, że przejdzie zwolnienie Z PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI ? Dlaczego tylko w Warszawie ?..
  A procedowanie (możliwie po cichu i możliwie błyskawicznie) ustawy o wprowadzeniu licznych bram i furtek dla GMO na terenie Polski (zamiast prostego i jasnego, kategorycznego ZAKAZU GMO na zawsze, co obiecywał PiS i Kaczyński, jako kiełbasę wyborczą, jak się okazuje !), NIKT NIE ZAUWAŻA ?.. Od czego zależy całe dalsze życie Polski i Polaków ? Gdy „konsultacje społeczne” zrobiony w sprawie jednego zestawu poprawek, który to zestaw potem NAGLE odrzucono i w OSTATNIEJ CHWILI (bez szans nawet przeczytania tego przez Posłów !..), poddano od razu pod głosowanie – zupełnie nowy i INNY (NIE WIADOMO PRZEZ KOGO zrobiony i dostarczony !..) pakiet, de facto WPROWADZAJĄCY GMO do Polski. TAKA bezczelność i bezprawie – NIKOGO nie rusza ?..
  Tylko antyskrobankowe sranie w banie i zwolnienie z podatków Warszawiaków ????…
  Pani Wiejak ? Panie Bodakowski ? Panie Miłosz ?.. Za szablę nie chwytasz ? „Hajda na koń !” – nie krzyczysz ? W Dzikie Pola nie ruszasz ? 🙂

  • Danka

   3 grudnia 2017 at 11:01

   Co z ustawa o przymusowych szczepieniach pod kara 50000 zk, o co byl tu szum i liczne komentarze? Co z tajnoscia biznesow samorzadow i prezydentow z deweloperka oraz interesow Spolek SP w ustawie o jawnosci zycia publicznego? Itp.Nie interesujecie sie, co dalej, jaki rezultat.To nie tak powinno wygladac.

   • Tomek

    3 grudnia 2017 at 21:27

    Jaką ustawą o przymusowych szczepieniach z karą 50000 zł? Już teraz za naruszenie obowiązku szczepienia można dostać taką maksymalną karę, nic więc szczególnego się nie zmienia. Socha znów robi ludziom wodę z mózgu, wciskając kit, żeby podtrzymać mobilizację swoich „wyznawców”

  • Danka

   3 grudnia 2017 at 11:05

   Jezeli to prawda, o czym piszesz, ze podstawiono, KTO? Kuchcinski z PIS? nieznany pakiet pod glosowanie, to po prostu, jawne przestepstwo.!I dlaczego rzekoma opozycja nie rzuca sie blokowc mownice, czy nie protestuje tak w ogole?!

 2. Danka

  3 grudnia 2017 at 10:56

  Moze mieli pozniej narade, ktory nastepny i ktora kamienica bedzie „zarekwirowana” przez komisje?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra