Z kraju

Policja w Radomsku pobiła 83-latka, ponieważ bronił krzyża [ZDJĘCIA!!!]

Do dantejskich scen doszło 19 lipca bieżącego roku w Radomsku, kiedy Krzysztof Zawadzki wraz z rodziną sprzeciwili się usunięciu z ich posesji krzyża, co do którego toczy się proces sądowy.

– Tego dnia lokalny samorządowiec i przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku – Łukasz Więcek (PO) – przy pomocy wynajętych robotników usunął obiekt małej architektury w postaci krzyża z działki, co do której toczy się spór sądowy, którego jestem stroną. Działka ta została bezprawnie i bez mojej wiedzy znacjonalizowana, a następnie przekazana gminie. Dlatego też sprzeciwiłem się jakimkolwiek pracom na mojej działce, dopóki sprawy nie rozstrzygnie prawomocny wyrok sądu, zwłaszcza, że radny Więcek działał jako osoba prywatna a nie z pozycji władzy publicznej – relacjonował w rozmowie z portalem Prawy.pl poszkodowany Krzysztof Zawadzki.

– Gdy dowiedziałem się o pracach dokonanych na działce, pojechałem tam traktorem z zamiarem postawienia usuniętego krzyża na wcześniejsze miejsce. Chciałbym nadmienić, że sprawa nie ma w żadnym stopniu charakteru sporu światopoglądowego czy religijnego, a dotyczy wyłącznie kwestii poszanowania prawa, w tym mojego prawa własności – zaznaczał.

– W tym samym czasie moja córka zadzwoniła na policję, którą poprosiła o interwencję. Policjanci przybyli na miejsce, gdzie wciąż przebywał Łukasz Więcek, jednak – jak się okazało – od samego początku towarzyszył mu komendant miejscowej policji w cywilu. Panów łączy osobista znajomość. Gdy policjanci przyjechali i spostrzegli swojego przełożonego, zostałem natychmiastowo spacyfikowany. Bez żadnego ostrzeżenia zrzucono mnie z traktora, targano mną po ziemi w kierunku radiowozu, kopano mnie i obchodzono się ze mną jak z niebezpiecznym kryminalistą. Chciałbym nadmienić, iż mam 83 lata i przebyłem liczne choroby układu kostnego i krwionośnego, nic więc dziwnego, że po akcji policji byłem bliski śmierci. Moja córka wezwała karetkę pogotowia, która odwiozła mnie do szpitala w asyście policji. Policjanci zamierzali zatrzymać mnie w areszcie, ale personel medyczny szpitala uprzytomnił im, w jakim stanie się znajduję – mówił.

Krzysztof Zawadzki pozostał w szpitalu. Po wyjściu składał skargi na czynności policji, ale te nie spotkały się z żadną reakcją. – Jestem oskarżony o naruszenie nietykalności tych samych funkcjonariuszy Policji, którzy próbowali dokonać na mnie egzekucji – podkreślał. Mężczyzna zaprzecza, jakoby dopuścił się zarzucanych mu czynów.

Policja nie odpowiedziała na pytania portalu Prawy.pl w tej sprawie.

Krzyż, o którym mowa, znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Partyzanckiej i Starowiejskiej w dzielnicy Sucha Wieś. Został przeniesiony, aby umożliwić przebudowę skrzyżowania, uznawanego za niebezpieczne. O przesunięcie krzyża od kilku lat starał się przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Łukasz Więcek.

Przekonywał, że takie usytuowanie krzyża stwarza zagrożenie dla kierowców. Problem w tym, że sposób, w jaki dokonano przesunięcia z praworządnością ma niewiele wspólnego.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  21 grudnia 2017 at 10:04

  Zbrodnicze i obrzydliwe zachowanie policji polskiej. Ten czlowiek 83 letni bronil krzyza Chrystusa Pana, nadto powolywal sie na prawo, ktore w tej sprawie jest niejasne. Przewielebny ks. bp Tadeuszu Pieronek to jest prawdziwy bohater, a nie samobojca Piotr Szczesny, ktorego Ty promujesz w srodkach masowego przekazu! Pan Krzysztof Zawadzki z Radomska walczy z tym co jest wlasnie symbolem III RP Pomrocznej, czyli owego slynnego „Robota co chceta”, gdy samobojca Piotr Szczesny chcialby aby tamte straszne czasy wrocily. Z Panem Bogiem

 2. LN11

  21 grudnia 2017 at 10:25

  Gdzie są Biskupi i księża? Czemu nie bronią naszych korzeni…

  • michu

   21 grudnia 2017 at 10:57

   Pytanie gdzie są świeccy mężczyźni? To oni powinni fizycznie bronić i krzyża i kapłanów. Na dzień dzisiejszy gdyby nie zakonnik z Torunia to by nawet wolnych mediów nie było w kraju.

   • Adam

    21 grudnia 2017 at 15:42

    No właśnie gdyby nie zakonnik to świeccy by się nie ruszyli.Gdy tym czasem zakonnik reglamentuje dostęp w debacie publicznej wykluczając z debaty byłych wieloletnich współpracowników począwszy od świeckiego mężczyzny prof. Jerzego Roberta Nowaka co jest nie zrozumiałe.

    Zrozumiała jest taka reglamentacja ze strony mediów publicznych które są na garnuszku obecnej władzy która nie dopuszcza do rzeczowej debaty np. w/wymienionego a w zamian dopuszcza do głosu nierozgarniętych z PO lub PSL-u i dla ozdoby Panią Ogórek byle by się kręciło i nazywało wolnością mediów.

   • LN11

    21 grudnia 2017 at 18:47

    No tak świeccy mężczyźni mają krzyża bronić – a „Pasterze” miast prowadzić owieczki swoje z wilkami na rautach się będą spotykać..?

    • michu

     21 grudnia 2017 at 20:25

     Skoro świeccy mężczyźni nie potrafią ich przepędzić jak za Karola Młota, to trza ratować co się da i nawet z Attilą pertraktować

   • Czaruś

    25 grudnia 2017 at 12:44

    Te media takie „wolne” jak nasza Ojczyzna!

  • wolna-polska.pl

   21 grudnia 2017 at 12:34

   Dr David Duke: Kto steruje imigracją?

  • Adam

   21 grudnia 2017 at 16:03

   Bo co niektórzy są zatroskani nie naszymi korzeniami https://ocdn.eu/images/pulscms/NDM7MDA_/0abb5239333f996e848a6abf56c46541.jpeg

   • michu

    21 grudnia 2017 at 20:28

    Może jakiś TW wypromował swojego następcę 😉

  • Pola kowalska

   25 grudnia 2017 at 08:54

   Biskupi i kardynalowie na bzdury nie maja czasu by bronic Krzyza .Z ksenatem zydowskim do spoly ile mozna jeszcze wydojc obywatela Polskiego na budawe synagogi zydowskiej pod szumna nazwa Opatrznosci Bozej lub podobnych przewalek i sciagac islamistow do POlski robic miejsca dla zydow sciagajacych z Izraela z bylych ruskich republik.Jak zniszczyc wiare KATOLICA ich najwieksze zadanie wydane przez samego Jozka Stalina dzis przynoi owoce

   • Rzecznik

    5 stycznia 2018 at 08:03

    Ten krzyż nie był usunięty tylko przesunięty o 11 metrów w miejsce uzgodnione z kuria i proboszczem. O jego przesunięcie wnioskowała min. Rada Parafialna lokalnej parafii. Krzyż stał w pasie drogowym i powodował kolizje. Obrońca krzyża prowadzi spory z miastem o odszkodowanie za poszerzenie drogi, które miało miejsce kilkadziesiąt lat temu a krzyż to była forma nacisku.

    http://radomszczanska.pl/index.php/2-aktualnosci/939-krzyz-jest-moj-czyli-czyj

 3. michu

  21 grudnia 2017 at 10:55

  No jak ktoś przez te wszystkie lata nie zauważył, że nie żyje w wolnym kraju to coś z nim nie tak. Z tego wynika, że ten 83 latek naprawdę myślał, że ma władzę nad swoją własnością. Przecież średnio rozgarnięty gimnazjalista wie, że w Polsce nie ma poszanowania dla religii katolickiej, bo to religia Polaków. Co innego islam, lgbt itp.

 4. Soplica

  21 grudnia 2017 at 13:06

  O ile relacja z wydarzeń jest prawdziwa i nie ma drugiego dna sprawy jest oczywiste że policja nadużyła swej władzy a samorządowiec godny pożałowania.

  • soroka to przygłup

   21 grudnia 2017 at 13:41

   pewnie to ruska policja opętana przez diabła

   • Soroka

    21 grudnia 2017 at 13:47

    Piło się w ubecji samogon odebrany pędzicielom i teraz się niedowidzi?

    • soroka to przygłup

     21 grudnia 2017 at 13:52

     chyba ty piłeś w ubecji psycholu

   • Czaruś

    25 grudnia 2017 at 12:47

    P. Soroka, to raczej policja ukraińska, bo i tacy są w naszej policji.

 5. gemini

  21 grudnia 2017 at 15:56

  Gdyby tam stała Gwiazda Dawida lub menora to p. Więcek omijałby to miejsce duuużym łukiem

 6. fakt prawdziwy (?)

  21 grudnia 2017 at 16:30

  a gdzie radni, posłowie i ministry obecnego rządu od prawa i sprawiedliwości? a co na to sam Naczelnik Państwa brygadier J.K.

 7. zbyszek

  21 grudnia 2017 at 16:54

  PiS nie ma czysu, bo przygotowuje sie do wyborow samorzadowych – he he he

 8. Pio

  21 grudnia 2017 at 20:27

  A może portal prawy.pl powinien ujawnić nazwisko komendanta?

 9. Ojej

  21 grudnia 2017 at 22:01

  Dodajmy jeszcze, że na krzyzu wisial duzy napis PRECZ ŁAPY OD KRZYŻA, który mocno raził w oczy przejeżdzajacych ścieżka rowerowa.. Naprawde był to smutny widok.

 10. Krzyż

  21 grudnia 2017 at 22:59

  W Radomsku rządzi więcek i robi co chce Cba powinno się nim zająć miało by dużo pracy. Krzyż stał 300 lat .Tak szanujemy tradycje krzyża a komendat w Radomsku to Nowicki Piotr.To była typowa ustawka Nowickiego i wiecka. Chcieli zamknąć Zawadzkiego na 48 godzin.

 11. NadPolak

  22 grudnia 2017 at 00:04

  Niestety,ale w bantustanie R.P jednostka to ciagle nikt. Krzyz to sprawa drugorzedna; krzyz dla ludzi, a nie odwrotnie, jak stanowi zagrozenie to trzeba go usunac. Ale jezeli Policjanci zlamali prawo podzczas interwencji to by bekli w normalnym panstwie. Tak np.Sprawa M.A z Ottawy; jego adwokat,z Narod.Wybr. sadzi Policje o $0,5 mln o wlasnie interwencje, o ktora on prosil, bo zostal pobity, ale Cpuny i dziewczyny oskarzyli jego. Jaja. Winien wygrac;spedzil 1 miesiac w areszcie. CZasowo to jednak trwa.
  W bantustanie R.P nie prawo i sprawiedliwosc decyduja,a ale lokalny uklad twoarzyski: Pan-wojt-pleban. Niestety, bantustaniaki, nie nadajecie sie miec wlasnego panstwa; Dalaem Wam 40 lat (od 1989) i niestety nie zdaliscie egzaminu- mowi Ipsum ESSe (Ex 3,14)

 12. Prawda góra

  22 grudnia 2017 at 14:04

  Prawda jest taka że rodzina Więcka nie dała centymetra na poszerzenie drogi bo to rodzina PO i trzeba było usunąć krzyż . Szkoda tylko Zawadzkiego bo to bardzo porządny człowiek nigdy nikomu krzywdy nie zrobił. A ludzie 55 podpisów w petycji wystarczy żeby zniszczyć krzyż i Zawadzkiego.Ale krzywda wraca tym bardziej że ci co podpisali to mają same nieszczęścia w rodzinie i widocznie chca więcej.

 13. Wojciech

  24 grudnia 2017 at 02:58

  Wszystkich WON. Cejrowski miał 100% racji. Lewackie ścierwo korumpuje kogo się da.
  Wszystkich ku…wa WON. Są zdjęcia, wiadomo, kto tam był.

 14. Rodzina

  25 grudnia 2017 at 13:50

  Rodzina Zawadzkich to bardzo patriotyczna rodzina Warszyc to był ich przyjaciel. Dlatego PO mści się na tej rodzinie jak może. Ot taka prawda.

 15. Polska

  26 grudnia 2017 at 11:51

  Boże to się dzieje naprawdę???
  Straszne ale mamy demokracje i wolną Polskę.

  jesteśmy daleko daleko za mużynami

 16. ostatnie zdjęcie

  26 grudnia 2017 at 21:19

  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/12/radomsko_pacyfikacja8.jpg
  policjant-przyjemniaczek. W innych okolicznościach liczyłoby się jako molestowanie.

 17. Polak Patriota

  27 grudnia 2017 at 11:20

  Dlaczego ten pan jest przeciwko poprawie bezpieczeństwa, chce zablokować prace i utrudniać ludziom życie? Przecież władze gminy zgodziły się na przeniesienie krzyża na teren posesji tego pana, a za odebranie mu niewielkiego kawałka ziemi dostał pewnie dobre pieniądze.

  Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą, byle tylko dowalić sąsiadom i przypadkowym ludziom.

  • Polska

   27 grudnia 2017 at 14:40

   A POPRAWIAJ SOBIE BEZPIECZEŃSTWO NA SWOJEJ DZIAŁCE A NIE NA CUDZEJ WIECEK NA POSZERZENIE DROGI NIE CHCE DAĆ NAWET CENTYMETRA A BRAK ŚCIESZKI I CHODNIKA .I TO JEST RADNY

 18. Robert

  27 grudnia 2017 at 21:02

  Nie bójta,nie bójta,dzieki uchwale wójta amerykańskiego,wszystko o co walczycie wróci do koczownika świata niebieskiego wybranego,bo co mieli zrobić.Nikt ich nie lubił,to wybrali sie przez Boga.

 19. Janusz I

  27 grudnia 2017 at 23:51

  Błaszczak stwierdził, że komunizmu w Polsce już nie ma. Rozumiem, że tych milicjantów w Policji już niet.

 20. Rzecznik

  5 stycznia 2018 at 07:56

 21. Rzecznik

  5 stycznia 2018 at 08:05

  Warto zapoznać się jak wygląda ta sprawa a nie pisać artykuły w oparciu nieprawdziwe relacje jednej strony jednej strony.

  http://radomszczanska.pl/index.php/2-aktualnosci/939-krzyz-jest-moj-czyli-czyj

 22. Rzecznik

  5 stycznia 2018 at 08:10

  • PRAWDA

   5 stycznia 2018 at 16:42

   Radomszanska to piszę co chce. Więcek to niech da na poszerzenie drogi .no nich da.
   A krzyż jest prywatny.i grunt tez.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra