Z kraju

Kolejny antypolski film za pieniądze podatników!

Uważam, że niższe podatki są lepsze od ingerencji państwa w sztukę nowoczesną. Filmy, wystawy i spektakle powinny być finansowane z pieniędzy prywatnych, a nie publicznych. Akceptuję tylko ochronę zabytków przez państwo i samorząd. W takim przeświadczeniu utwierdza mnie każdy film, spektakl i wystawa, sfinansowane z pieniędzy podatników i w moim odczuciu szerzące nienawiść do Polski, Polaków i katolicyzmu.

Filmem kreującym negatywny wizerunek Polaków jest wyświetlany właśnie na ekranach kin w całej Polsce obraz „Cicha noc” sfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (placówkę podległą Ministerstwu Kultury), Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko- Mazurski Fundusz Filmowy w Olsztynie. Zapewne za wykorzystanie pieniędzy podatników na ten obraz, znając czas potrzebny na realizacje filmu, odpowiadają politycy PO – warto więc docenić zmiany kierownictwa PISF za czasów PiS.

Polska ukazana w filmie „Cicha noc” to kraj brzydki, ponury, brudny, pełen agresywnych prymitywów, nie dający żadnych perspektyw życiowych. Polacy w „Cichej nocy” ukazani są jako osobniki zakompleksione, prymitywne (publicznie rozprawiające o kopulacji), agresywne, chciwe (sikają publicznie, bo nie chce im się wydawać kilku złotych na WC na stacji benzynowej), wiecznie pijane (w stanie upojenia przemierzające bez celu niczym zombi publiczne drogi, wiecznie pijące wódkę z gwinta), potwory katujące zwierzęta i żony, jako pozbawieni perspektyw, pozerzy (bohater wynajmuje drogi samochód i wmawia rodzinie, że to jego auto), złodzieje, pijacy. Kilkukrotnie bohaterowie filmu rozprawiają o tym, że Polki są puszczalskie. Relacje wzajemne w polskich rodzinach ukazane są jako nieustające pasmo wzajemnej nienawiści, agresji, pijaństwa, chciwości, kłamstwa i pustego katolickiego rytuału. Polskie dzieci ukazane są jako pozbawione zdolności muzycznych, zainteresowane komórkami i durnymi filmami w telewizji, chamskie bachory. Wszystko to za pieniądze podatników, pieniądze które powinny pozostać w kieszeniach polskich obywateli, a nie być wydawane na szkalowanie Polski i Polaków.

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Piotr Domalewski. W filmie zagrali znani polscy aktorzy: Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasz Ziętek („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusz Jakubik („Wesele”, „Wołyń”). Film ten na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył m.in. Wielką Nagrodę „Złote Lwy”, nagrodę za główną rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) oraz Nagrodę Dziennikarzy.

Zdaniem Piotra Domalewskiego „dramat, który rozgrywa się w scenariuszu „Cichej Nocy” nie jest inspirowany artykułem z gazety, ani życiem sławnej osoby”. „To historia opowiadająca o świecie, który dobrze znam, o świecie, w którym się wychowałem. A wychowałem się na podlaskiej wsi i zawsze chciałem sportretować żyjącą w moich stronach społeczność. Tam, skąd pochodzę, tradycja i rodzina to wartości, które spajają wielopokoleniowe społeczeństwo. Chcę opowiedzieć o tej społeczności w sposób obiektywny, nie oceniać jej członków i ich zachowań, nie wartościować ich decyzji i wyborów, wystrzegając się przyznawania i odbierania racji” mówił.

Piotr Domalewski nie ukrywa, że inspiracją był dla niego między innymi film „Dom zły” Wojciecha Smarzowskiego. Według dystrybutorów filmu „Domalewski, jak wielu współczesnych polskich twórców (np. w filmach „Ostatnia rodzina”, „Moje córki krowy”, „Ojciec”), pragnął stworzyć wyrazisty obraz polskiej rodziny i tą drogą nakreślić szerszą wizję naszej pełnej napięć współczesności”.

Czas Bożego Narodzenia i Wigilii został nieprzypadkowo wybrany przez Domalewskiego. Podobnie postępowali i inni reżyserzy. Wystarczy wspomnieć chociażby „Wesele” Smarzowskiego, „Demona” i „Chrzest” Marcina Wrony, „33 sceny z życia” Małgorzaty Szumowskiej, czy rewelacyjny dokument „Komunia” Anny Zameckiej”. Według Domalewskiego „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Odstręczająca brzydka i ponura Polska ukazana w filmie nie była przypadkowym plenerem. Jak informują dystrybutorzy filmu „zdjęcia do filmu powstały na terenie gminy Gietrzwałd w województwie warmińsko-mazurskim.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. Masław

  27 stycznia 2018 at 11:48

  To film z 2017 roku a PiS nic nie zrobił. Zmiana kierownictwa? Buhahahaha. Należy zlikwidować ten cały instytut. A minister kultury Gliński to lewe skrzydło UW. I odnalazł się u Kaczyńskiego. A Bodakowski bredzi o jakimś dobrym PiSie. Żenada

  • prawo

   27 stycznia 2018 at 16:07

   Wg mnie problem nie leży w tym czy jest to film oddający prawdę tylko w tym czy za te pieniądze mozna było zrobić dobry film.
   Sądzę, że można było tylko kolejny misiek musiał dostać dotację na miseczkę koszernego ryżu.
   Powtórzę: ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
   Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   • malejący

    31 stycznia 2018 at 14:29

    Tylko,że jedną z takich nawet nie dróg, a już autostrad, jest lewacki antychrześcijański katolicyzm Franciszka

   • Adaś Rącha

    1 lutego 2018 at 19:45

    Podpisano ksiądz?
    Człowieku dobrze chcesz ale KK też doi nas od 1000 lat. Słyszałeś o czymś takim jak ” konkordat ” albo ” komisja majątkowa „. Jeśli nie to poczytaj na ile Miliardów ” dobrzy pasterze ” złupili swoje Polskie owieczki. Ps.i niestety dalej łapią!

 2. Marek O

  27 stycznia 2018 at 13:05

  Czekam z utęsknieniem na polskie filmy pełne antysemityzmu – czyli prawdy, o żydach!!!!

  • Tomek

   31 stycznia 2018 at 16:15

   Obawiam się, że się nie doczekasz… Może sięgniesz po jakąś klasykę starego dobrego kina III Rzeszy? Może np. „Wieczny Żyd” by co się spodobał?:)

 3. Damian

  27 stycznia 2018 at 13:09

  Wynika z tego,że ten cały Gliński to wyjątkowy szkodnik polskiej sprawy.

  • prawo

   27 stycznia 2018 at 16:09

   Unia Demokratyczna i wszystko jasne.

  • Bodek

   27 stycznia 2018 at 18:44

   Jeżeli chodzi o tego Pana to polecam tę krótką notkę :

   http://tiny.pl/g4vbb

 4. Dorota

  27 stycznia 2018 at 13:12

  Na pohybel zdrajcom,agentom,łapownikom.Do zmiany Gliński i Kurski.

 5. jok

  27 stycznia 2018 at 13:13

  Praktycznie nie oglądam lub mało oglądam „filmów polskich” powstałych od lat 90-ch (widocznie qrcze nastawiłem się, że za komuny robiono lepsze czy coś:).
  Niemniej jakoś kojarzę Smarzowskiego, którego oceniam jednak negatywnie, może nie do końca z powodu „Wołynia” (bardziej oceniam tu pozytywnie fakt poruszenia przemilczanego tematu, a nie jak to zrealizowano), choć jako działającego/realizującego sprytniej, niż „brutalne walenie młotem w polski antyse-zm”.
  „Dom zły” – pojawiały się przesłania „miłe patriotom” czy „prawicowcom”, a to że gdy „solidarnościowiec uciekł z więzienia”, sugestia, że to może sb zorganizowała bo był kapusiem, a to ostre pokazanie milicji. Niemniej cały film jest jakby na zamówienie środowisk gw – Polska beznadziejna i ohydna, nawet jeśli były to „siermiężne lata 80-te”.
  „Wołyń” poruszał ważny temat i to raczej bez jakiegoś, a może: bez większego antypolonizmu.
  Niemniej w ogóle był „w porządku” z punktu widzenia „głównego nurtu”.
  Kolaboracja Żydów z Sowietami została praktycznie pominięta (chyba tylko sceny dawania wódki sołdatom i nauczycielka).
  Polacy są mordowani, ale nie pokazano nawet prób samoobrony – jest tylko ten zamordowany w polskim mundurze (oparte na faktach próby „dogadania się”) i wspomniano, ze próbują się gdzieś tam bronić czy że sąsiedzi przebąkują o samoobronie.
  Są też „dobrzy Niemcy”, maszerujący żołnierze, pozwalający głównej bohaterce uciec przed Ukraińcami….
  Ogólnie – film pokazujący martyrologię Polaków, ale jako ogarniętych całkowitą i bezwzględną beznadzieją, i bez pokazywania roli „the nacji” w latach 39-41.

  Czyli zgodzę się, że opisany film, wpisuje się w taki sposób narracji o beznadziejności.

  Z drugiej strony czy lepszy jest jakiś „Och Karol 2” (też widziałem), gdzie wszyscy mają dobre hawiry, względnie stać ich na wynajem niezłej, chodzą na party, jeżdżą pięknymi samochodami po niezłych drogach, pracują w nowoczesnych biurowcach:))? Zapewne widz powinien się domyślać, że mają też „fajne” „nowoczesne” poglądy, a jedyne „zawłaszczanie demokracji” jakie potrafią dostrzec to działania PiS? [jakbyśmy nie ocenili tych działań, nawet bardzo negatywnie, to wszak pikuś przy zawłaszczaniu realizowanym „powyżej rządu” a) nieformalnie – zawłaszczanie bankstersko-oligarchiczno-quasimafijne z niemałym udziałem „nacji” oraz b) formalnie – unijnym, zarówno straszenie i napominanie, jak i wprowadzanie przepisów dotyczących różnego rodzaju działań „ogólnounijnych” mających pierwszeństwo przed prawem krajowym, a coraz częściej są to rozporządzenia działające wprost, a nie dyrektywy, które później w jakimś zakresie „wdraża” prawo krajowe.]

 6. z-k

  27 stycznia 2018 at 13:26

  I tak już zostanie. Czego się spodziewacie po „naszym” ministerstwie od kultury i narodowego dziedzictwa? Przecież cały ich komplet to antypolska unia wolności a polskim dziedzictwem narodowym są dla nich kirkuty

 7. Ochroniarz

  27 stycznia 2018 at 17:38

  Niestety to prawda i nie ma co idealizować polskiego społeczeństwa. Jesteśmy najbardziej podzielonym narodem od ok.30 lat. Gdyby dali ludziom broń to skoczylibyśmy sobie do gardeł. Udało się chazarom nas Polaków skutecznie skłócić. Nawet rodziny nie mogą się dogadać. Młodzież zniszczona przez media społecznościowe. Wiecznie wpatrzone w smartphony jak jakiegoś boga. Efekt 90% zdrowej tkanki wyjechało. Pozostały niedobitki kilka procent normalnych, porządnych ludzi. Reszta to wata , łby wypchane pychą, nienawiścią, chęcią posiadania , zazdrością. Słowem polaczki cebulaczki. Byle się na żreć , upić i drugiego w łyżce wody utopić.

  • Bodek

   27 stycznia 2018 at 18:01

   No dobrze to co robić?
   Tu na tym filmie jest i diagnoza i kilka minut wcześniej recepta.

   http://tiny.pl/g4vb1
   Wspaniała puenta dotycząca tematu antypolskich filmów.

   • klioes vel pislamista

    27 stycznia 2018 at 18:52

    10/10!


    Młot na lewactwo
    (hymn)

    Młot na lewactwo, wykuwamy młot!
    Ono coś czuje, drze się wciąż jak kot.
    Młota zazdrościć mógłby nam i Tor.
    Szelki lewactwu pękły już od por…
    Młot na lewactwo prawdą czystą lśni;
    Wola zwycięstwa z potu jest i krwi;
    Z wiary, nadziei i miłości – stop.
    Celuj w głupotę, zakręć, wyrzuć – hooop!…

    Młot na lewactwo, niezawodny młot,
    Leciał i trafił w genderowy splot.
    Jękło lewactwo, zapomniało się
    I „tolerancja” wonią szamba tchnie…
    Młot na lewactwo trafia znowu – w nos.
    Media lewackie chciały zabrać głos.
    No i zabrały… Z nosa ciekło. Cóż,
    Tego bełkotu nikt nie słuchał już!

    Młot na lewactwo wali w pusty łeb.
    Odczuł implozję pseudoświatły kiep.
    Kłamstwa się rozpełźć chciały tak jak wszy,
    Ale je wytłukł młot nasz – raz, dwa, trzy!
    Młot na lewactwo w końcu w piętę trzasł.
    Wróg upadając „gdzie dotacje?!” wrzasł
    I się w niebycie zaraz zapadł… Ot,
    Trafił, gdzie trzeba, na lewactwo młot!

  • obserwator

   27 stycznia 2018 at 21:08

   Przecież teraz to Ty w swoim wpisie deklarujesz swój antypolonizm i nienawiść, mówiąc „cebulaczki”. Tak, jesteśmy zgubieni przez masę samo nienawidzących się polskojęzycznych osobników. Twój wpis to przykład hipokryzji – a może opisujesz siebie? Jak widać dobrze czyniłem, że nie zaglądałem na tematy związane z polityką przez ostatnie kilka dni.

   • Ochroniarz

    27 stycznia 2018 at 21:23

    Prawdziwego Polaka, uczciwego pracowitego potrafiącego pomóc drugiemu Polakowi w potrzebie, który ponad „mieć” stawia „być”, nie czującego często ślepej nienawiści do współrodaków nigdy bym cebulakiem nie nazwał. Wyleczyłem się z Solidaruchów, pisowców, rydzykowców i innych zdrajców. Patrzę dziś trzeźwiej na otaczającą nas rzeczywistość. Polska znalazła się dziś nad przepaścią,a cała masa jednych i drugich podąża ślepo za swoimi guru. Bez względu czy są z PiS czy PO czy innej żydowskiej sekty. Nasi sąsiedzi tylko czekają abyśmy się nawzajem pozabijali. A oni wtedy zrobią z naszą ojczyzną co tylko będą chcieli.

    • obserwator

     28 stycznia 2018 at 10:17

     Samo używanie słowa „p****ki” indykuje to, że Polacy są jakimś „gorszym sortem wśród narodów” (parafraza Kaczyńskiego). W obecnym poście wykazałeś większą kulturę i zgadzam się z krytyką. Ale nadużywając tego słowa „cebulaki” sam dzielisz ludzi, bo to słowo, z tego co zauważyłem, jest alternatywą wobec słowa „kur*a”. Bo jest używane do definiowania czegoś, czego się nam nie podoba. Dla niektórych „cebulak” to osoba słuchająca disco polo (nawet jeżeli to robi w kulturalny sposób). Mam nadzieję, że nie jesteś w wieku gimnazjalnym.

 8. Sprzedajny ŻYD Piotr Gliński identycznie ZWALCZA polskość jak ŻYD Zdrojewski Bogdan

  28 stycznia 2018 at 05:05

  To jest już TRADYCJĄ, że od 1989 roku do DZISIAJ, gdy ŻYDY i UKRY przejęli władzę w żydo-mafijnej III RP to ministrem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) jest ZAWSZE skrajnie ANTY-polska KANALIA biologicznie NIE nawidząca Polskość, zwalczająca Polaków jak też jest ten obecny podły ŻYD Piotr Gliński, który ROZDAJE na prawo i lewo pieniądze polskiego podatnika dla hien żydowskich i ukraińskich !

  ŻYD Gliński to kumpel identycznie nienawidzący Polaków jak ci NEO-BANDEROWCY Kaczynski, Duda, Nasiłowski czy Tusk lub ta żydoska anty-polska KANALIA jak Bogdan Zdrojewski, który teraz OCZERNIA i SZCZUJE na Polskę w Brukseli razem z anty-polskim szmolcownikiem żydem ZŁODZEJEM Januszem Lewandowskim, Bonim czy SZMALCOWNICZKĄ lewacką Róże Thun und Hohenstein, którzy wystepują w roli DONOSICIELI na Polaków w żydo-masonskiej BANDYCKIEJ Brukseli.
  Ta anty-polska produkcja powstała na terenie gminy Gietrzwałd w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie obskoczyli władzę jak karaluchy pogrobowcy NEOBANDEROWCY UPA z zamieszkali w Województwie Warmińsko-Mazurskim, którzy zajadle ZWALCZAJĄ polskość, za co inna kanalia jak A.Duda nagrodzi odznaczeniami twórców tego PASZKWILA na Polaków biorac przykład z anty-polskiej KANALI złodzeja Komorowskiego, który FINANSOWAŁ i nagradzał za żydowskie paszkwile „IDA” … itp.
  Podły SQURWYNSKI żydzie Gliński DLACZEGO tak NIENAWIDZISZ Polski i polskiej kultury finansując 100 milinami jakieś żydoskie cmentarze czy paszkwile na Polaków jak to filmidło „Cicha noc”.
  Durni polscy wykołowani emeryci NIE, NIE, NIE głosujcie w wolnych wyborach na tych anty-polskich SQURWYSYNÓW gangów PO-PiS-u czy PSL-SLD którzy nas Polaków zawsze GNOJĄ i RABUJĄ !!!
  Gangi PO-PiS to anty-polskie organizacje przestępcze okradające i ZWALACZAJACE polskich obywateli !
  Śmierć PO-PiS-PSL-owi !!!

 9. obserwator

  28 stycznia 2018 at 10:25

  Oto nasza „kinematografia”:
  -filmy przedstawiające patologię w Polsce, zazwyczaj w scenerii szarych PRL-owskich bloków
  -filmy przedstawiające „nowoczesnych i postępowych”, mieszkających w Warszawie np. Rodzinka.pl
  -jeżeli już Polska i Polacy mają być przedstawieni w korzystny sposób, to jako ci, którzy pomagają żydom za wszelkim kosztem, swojej rodziny i sąsiadów

  Prawdziwi patrioci, tacy jak Marek Olszewski, były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej są usuwani przez PiS:

  „”Auschwitz to nie produkt turystyczny lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów” – tłumaczył pan Olszewski, dodając jeszcze, że: „To polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie był takiej możliwości”.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12795-dymisja-prezesa-polskiej-organizacji-turystycznej-minister-sportu-uznal-za-skandaliczne-jego-slowa-o-auschwitz

  Należy koniecznie o tym pamiętać!

 10. m

  29 stycznia 2018 at 17:28

  Rafał Stańczyk29 stycznia 2018 10:22
  Szanowni Państwo,
  Nie trudno sobie wyobrazić narrację światowych mediów: oto duży kraj w środku Europy, który oskarżany jest od kilku(nastu) miesięcy o niszczenie demokracji, co do którego instytucje jewropejskie podjęły szereg działań w obawie przed rosnącym nacjonalizmem, kraj w którym faszystowskie marsze gromadzą setki tysięcy zwolenników w stolicy, kraj który próbował wprowadzić prawo kneblujące usta historykom badającym zbrodnie holokaustu, kraj który zagrabił po wojnie mienie żydowskie na kwotę co najmniej 65 mld dolarów domaga się teraz bezczelnie reparacji od Niemiec. Przecież każdy może sprawdzić na oficjalnych stronach internetowych, że Niemcy w ramach reparacji za II światową wypłaciły już potężne kwoty reparacji. Rodzący się faszyzm, na który nie ma zgody żadnej partii opozycyjnej w Polsce, potrzebuje finansowania szeroko zakrojonych zbrojeń, a odsunięcie na boczny tor ministra oficjalnie dążącego do wojny z Rosją miał jedynie upozorować zmianę kierunku. Nie możemy pozwolić na jakąkolwiek pomoc finansową dla totalitaryzmu. Należy obalić ten rząd, a od nowo wybranych elit zażądać oficjalnego potwierdzenia, że wszystkie należne reparacje zostały wypłacone (co potwierdzają przecież dokumenty) oraz natychmiastowej rekompensaty za zagrabione mienie żydowskie.

  Drodzy Państwo, uważam za błąd wskazywanie JUST jako prawdziwego powodu ataku. Prawdziwym powodem są Niemieckie reparacje, a Izrael wykorzystuje swoją szansę na zakończenie wieloletnich i kosztownych zabiegów wydarcia z Polski miliardowego majątku. Przy okazji z wielu twarzy spadły maski i mamy niepodważalny dowód na „przemysł holokaustu”, zakres dezinformacji (akcja mediów w związku z leśnymi rozrywkami) i niestety brak przygotowania merytorycznego rządzących.
  Jedną ustawą udało się sporo odsłonić (ale niestety poprawka PIS dotycząca wykreślenia z ustawy komunizmu jest także znamienna). Jeżeli JK nie odsłoni teraz prawdy Polakom, będzie skazany na porażkę. Porażka PIS niestety sprawi, że nowy rząd zostanie dobrany z ludzi, którzy podpiszą każdą podłość, a Polska razem z majątkiem straci całkowicie tożsamość. Jesteśmy na zakręcie historii i już wkrótce się przekonamy czy zasługujemy na Niepodległą.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/01/warto-to-zrobic.html#comment-form

 11. m

  30 stycznia 2018 at 18:25

  Bogdan@bgh16 minut temu
  W noweli do ustawy o IPN nie podoba mi się że „jacyś” artyści w zasadzie mogą używać frazy „polskie obozy koncentracyjne” i (czytałem) to wprowadzono na sugestie Izraela. To jest duża furtka powiedziałbym wrota do nadużyć. Przykładowo, jeżeli taki Klata (znany ze szmir) zechce pokazać mimo wszystko jak Polacy mordują Żyda w niby „polskim obozie” to to będzie OK, czy oto chodzi. Kto zatem redaguje takie ustawy, Polacy, napewno, czy jakieś wyjątkowe niedorajdy czy ludzie z wyjątkową złą wolą? Czy po pierwszym takim wybryku dopiero ktoś pomyśli że w zasadzie ta nowela o którą było tyle wrzasku jest bublem bo coś niby zabrania ale nie całkiem, zostawia bowiem możliwość nadurzyć na ogromną skalę pod przykryciem niby sztuki?
  https://wpolityce.pl/polityka/379118-swietna-akcja-studentow-dla-rp-przypomnijmy-swiatu-ze-auschwitz-to-german-death-camps-a-polacy-sa-first-to-save

  • m

   30 stycznia 2018 at 19:30

   Zamieńmy w tym wpisie „artyści” na „naukowcy”, „Klata” na „Gross” i …

 12. bardo

  31 stycznia 2018 at 13:43

  I akurat święte miejsce Gietrzwałd sobie wybrał, aby ukazać „ohydę Polski”. Przypadek? Wątpię.

 13. Bitcoin Payment Api

  3 lutego 2018 at 07:24

  Mój host przenosi moją bazę danych, więc nie mam dzisiaj bezpośredniego dostępu do db. Dzięki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra